V.Uspaskichas pakėlė sparnus į Rusiją iškeikęs jį „palydėjusius“ tautininkus (video) (28)

Tautininkai ir išskrendantis V.Uspaskichas | DELFI, K.Čachovskio nuotr.

Tautininkai ir išskrendantis V.Uspaskichas | DELFI, K.Čachovskio nuotr.

Ankstų liepos 13 d. ryta Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje nuteistas 4-iems metams kalėti Darbo partijos (DP) pirmininkas Viktoras Uspaskichas, kuriam bausmės vykdymas atidėtas iki nuosprendžio įsiteisėjimo, iš Vilniaus oro uosto išskrido į savo gimtinę Rusiją.  Oro uoste V.Uspaskicha pasitiko Tautininkų sąjungos nariai.

Liepos 12 d. iš žiniasklaidos sužinojus, kad nelaukdamas teismo sprendimo įsigaliojimo DP vadovas V.Uspaskichas ketina skristi į Rusiją Tautininkų Sąjunga nusiuntė pareiškimą visoms atsakingoms institucijoms ragindama jas neišleisti šio piliečio iš Lietuvos teritorijos, kol jis neatliks jam teismo skirtos bausmės – 4 metų kalėjimo. Tautininkai taip pat išplatino pranešimą žiniasklaidai ragindami visus pilietiškai nusiteikusius Lietuvos žmones liepos 13 d. 3 valandą nakties rinktis Vilniaus Oro uoste, kad būtų atkreiptas pareigūnų dėmesys į „nusikaltėlio bandymą pabėgti į užsienį“.

Generalinei prokuratūrai, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ir Vidaus reikalų ministerijai adresuotame Tautininkų Sąjungos pareiškime rašoma:

„Atkreiptinas dėmesys, kad ši byla yra rezonansinė ir ypač aktuali visuomenei. Teisme ji buvo nagrinėjama penkis metus, V. Uspaskich jau slapstėsi Rusijoje, vengė dalyvauti teismuose ir apklausose prokuratūroje. Todėl reikalaujame sustabdyti jo išvykimą, kuriuo galimai siekiama išvengti baudžiamosios atsakomybės, pasislėpti nuo Lietuvos teisėsaugos“.

Liepos 13 d., 3 valandą nakties su plakatais ir tautininkų vėliava tautininkai keturiais automobiliais atvyko į Vilniaus oro uostą susitikti su išvykstančiu V.Uspackichu. Kadangi nebuvo aišku, pro kurį įėjimą V.Uspaskichas ketina išskristi, tautininkai pasidalino į dvi grupes. Viena grupė budėjo bendroje laukimo salėje, o kita laukė išvykstančiojo prie įėjimo į vadinamąją „VIP salę“.

Pamačiusi tautininkų ryžtą netrukus pasirodė policija, atvykusi net keturiais ekipažais ir vienu policijos autobusiuku. Vienas policijos pareigūnas priėjo prie tautininkų ir pasikvietęs į šalį TS vicepirmininką Julių Panką ir davė pastarajam suprasti, kad policijos pareigūnams duotas nurodymas užtikrinti nekliudoma V.Uspaskicho išvykimą.

Pačioje registracijos pabaigoje, apie penktą valandą pagaliau pasirodė ir pats nuteistasis. Pasak tautininkų apie V.Uspaskicho atvykimą jie suprato iš pasikeitusio policininkų elgesio.

„Pareigūnai staiga  pasitempė ir pirma jo įšskubėjo į laukimo salę apginti V.Uspackichą nuo susirinkusių  tautininkų. V.Uspackychas atrodė pavargęs ir prastos nuotaikos. Į bilieto kainą buvo pamiršta įtraukti bagažo gabenimą. Teko eiti papildomai sumokėti. Praeidamas pro tautininkus V.Uspackychas iš pradžių apsidžiaugė, pamanęs, kad jį pasitinka Darbo partijos gerbėjai, tačiau supratęs, kad tai tautininkai, kurie atskleidę didžiulius Darbo partijos klastojimus rinkimų į Seimą metu, privertė keliose apygardose surengti papildomus rinkimus, kuriuose jo statytiniai pralaimėjo, V.Uspackichas įsiųto. Jis ėmė necenzūriškai plūstis ir pažadėjo, sugrįžęs iš Rusijos, padaryti viską, kad tautininkų neliktų Lietuvoje“, – sakė V.Uspaskicho išvyką filmavęs TS Tarybos narys Ričardas Garuolis.

Mobiliu telefonu nufilmuotame video matyti kaip praeidamas pro tautininkus V.Uspaskichas replikuoja, kad vienas tautininkas jam primena į Hitlerį, nes augina ūsus, o kitas jam panešėja į homoseksualistą…

Lėktuvas iš Vilniaus į Maskvą išskrido kaip ir buvo numatyta 5 valandą 10 minučių Lietuvos laiku. Bėglio patirties jau anksčiau Rusijoje ragavęs ir kaip reikiant pyktelėjęs ant neprašytos palydos Darpo partijos vadovas Vilniaus oro uoste tautininkams rėžė iš peties:

„Ne tik grįšiu. Dar dirbsiu. Ir viską padarysiu, kad tokių, kaip jūs, šūdų nebūtų Lietuvoje“ – skelbia portalas delfi.lt.

Protestuotojančius tautininkus nustebino tai, kad į V.Uspaskicho „palydas“ atvyko net 7 policijos ekipažai. „Užuot sulaikę galimai sprunkantį nusikaltėlį, policija surengė tokią palydą, kad, neduok Dieve, saujelė tautininkų kažko nepadarytų ar neapstumdytų bėglio“, – žurnalistams stebėjosi Tautininkų sąjungos vicepirmininkas Julius Panka.

Liepos 12 d. Vilniaus apygardos teismas (VAT) paskelbė nuosprendį Viktorui Uspaskichui, Vytautui Gapšiui, Vitalijai Vonžutaitei bei DP buhaltere dirbusiai Marinai Liutkevičienei.

Baudžiamąją bylą išnagrinėję teisėjai Arūnas Kisielius, Daiva Pranytė-Zalieckienė ir Daiva Kazlauskienė  nusprendė, kad yra įrodyta, jog kaltinamieji nuo 2004 m. apgaulingai tvarkė DP apskaitą ir, kad DP pasinaudojusi apgaule išvengė privalomų mokesčių ir įmokų mokėjimo, o Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pateikė melagingus duomenis. Nustatyta, kad partijoje buvo vedama „juodoji buhalterija“, o neoficialioje kasoje esantys pinigai buvo naudojami partijos renginiams rengti ir kitiems reikalams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė