Užsitęsusioje Darbo partijos byloje skelbiamas nuosprendis: partijos vadovybė kalta, partija – nekalta (5)

Darbo partijos byloje bus skelbiamas nuosprendis | Alkas.lt piešinys

Darbo partijos byloje bus skelbiamas nuosprendis | Alkas.lt piešinys

Liepos 12 d. 13 val. Vilniaus apygardos teismas (VAT)  ketina skelbti nuosprendį vadinamoje Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje, kurios nagrinėjimas yra užtrukęs penketą metų.

Prokuroras Saulius Verseckas Darbo partijos (DP) įkūrėjui ir pirmininkui, Seimo nariui Viktorui Uspaskichui siūlo skirti 6 metų kalėjimo. Bausmių reikalaujama ir kitiems DP nariams: Seimo narei Vitalijai Vonžutaitei 5-erių metų kalėjimo, Vytautui Gapšiui 2-ių metų kalėjimo. Buvusiai partijos finansininkei Marinai Liutkevičienei siūloma skirti vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant metams.

Darbo partiją siūloma nubausti ir kaip juridinį asmenį. Siūloma iš šios partijos konfiskuoti daugiau nei 25 000 000 litų neteisėtų lėšų bei skirti 1 250 000 litų baudą. Taip pat reikalaujama, kad DP padengtų apie 3 800 000 litų ieškinį Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) bei „Sodrai“. DP turėtų grąžinti ir iš valstybės gautą 6 000 000 Lt valstybės dotaciją.

VAT nuosprendis dar galės būti apskųstas aukštesniam teismui.

Papildyta 14:20 val.

Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį Viktorui Uspaskichui, Vytautui Gapšiui, Vitalijai Vonžutaitei bei DP buhaltere dirbusiai Marinai Liutkevičienei.

Baudžiamąją bylą išnagrinėję teisėjai Arūnas Kisielius, Daiva Pranytė-Zalieckienė ir Daiva Kazlauskienė  nusprendė, kad yra įrodyta, jog kaltinamieji nuo 2004 m. apgaulingai tvarkė DP apskaitą ir, kad DP pasinaudojusi apgaule išvengė privalomų mokesčių ir įmokų mokėjimo, o Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pateikė melagingus duomenis. Nustatyta, kad partijoje buvo vedama „juodoji buhalterija“, o neoficialioje kasoje esantys pinigai buvo naudojami partijos renginiams rengti ir kitiems reikalams.

Teismas pripažino V.Uspaskichą, V.Gapšį, V.Vonžutaitę bei M.Liutkevičienę veikus kaip bendrininkus.

Vertinant kaltinamųjų dalyvavimą sukčiavime, teisėjų kolegija nusprendė, jog V.Gapšiui turėtų būti skirta švelnesnė, negu prašyta, bausmė. V. Uspaskichui nurodyta skirti vidutinį bausmės dydį, o V.Vonžutaitei ir M.Liutkevičienei – mažesnė negu vidutinė bausmė.

Teisėjų kolegija padarė išvadą, kad byloje yra visiškai įrodyta, kad kaltinamieji veikdami bendrininkų grupėje apgaulingai tvarkė savo buhalterinę apskaitą.

V.Uspaskichas ir V.Vonžutaitė pripažinti šios veikos organizatoriais, V.Gapšys ir M.Liutkevičienė pripažinti dalyvavusiais vedant neteisėtą buhalterinę apskaitą.

Teismas nusprendė V.Uspaskichą pripažinti kaltu ir nuteisti 23 750 litų bauda ir 4-ių metų kalėjimo pataisos namuose. V.Vonžutaitė pripažinta kalta ir nuteista 22 500 litų bauda bei 3 metams kalėjimo pataisos namuose. M.Liutkevičienė pripažinta kalta ir nuteista 160 MGL (20 800 Lt) bauda bei vieneriems metams kalėjimo pataisos namuose.  Subendrinus bausmes, M.Liutkevičienė, V.Uspaskichas ir V.Vonžutaite išvengė piniginių baudų. V.Gapšiui teismas skyrė 275 MGL (35 750 Lt) baudą.

Na o pačiai DP kaip organizacijai byla buvo nutraukta dėl to, kad DP buvo reorganizuota ir prie savo pavadinimo prijungė žodelį „leiboristai“.

Teismas taip pat nutarė kreiptis į generalinį prokurorą dėl grupės asmenų, galimai padariusių nusikalstamas veikas, tarp jų yra dvi buvusios buhalterės ir dainininkai Žilvinas Žvagulis bei Juozas Liesis. Tarp jų –  Tarp šių asmenų – ir žymūs šalies muzikanta Žilvinas Žvagulis ir Juozas Liesis ir gydytojos, išdavusios pažymas V.Uspaskichui.

Paskelbtas nuosprendis dar nėra galutinis ir per 20 dienų gali būti apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Papildyta 15:20 val.

Po teismo posėdžio V.Uspaskichas pareiškė, kad jis yra politinis kalinys ir pažadėjo kreiptis į visas žmogaus teisių institucijas. V.Uspaskichas taip pat pareiškė, kad nuosprendį skųs.

Prieš teismo pastatą Gedimino prospekte piketavo Jungtinio demokratinio judėjimo atstovai su plakatais: „Uspaskich tu privalai laikytis Lietuvos įstatymų“, „Uspaskich ir jo gauja pavojingi visai Lietuvos teisinei valstybei“, „Ar teisėsauga pagaliau atlaikys „Uspas-Leibor“ mafijos spaudimą???!!!“, „Už kiek judo sidabrinių parsidavėte, tūpi „lietuviai“, ir kaip ateityje pažiūrėsite savo anūkams į akis!“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė