Palangoje po Gintaro muziejaus skliautais šįvakar skambės M. K. Čiurlionio muzika (0)

M.K.Čiurlionis

M.K.Čiurlionis

Liepos 12 d. 20 val. Lietuvos kultūros sostinėje Palangoje po Gintaro muziejaus skliautais skambės išskirtinai tik M. K. Čiurlionio muzika, kurią atliks profesorius Vytautas Landsbergis. Tai – baigiamasis tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio koncertas.

Pasak renginio meno vadovės, profesorės Veronikos Vitaitės, Palanga M. K. Čiurlionio muzikos festivaliui pasirinkta ne atsitiktinai – talentingas menininkas su orkestru ne kartą yra koncertavęs Palangoje. Be to, būtent šiame mieste jis leisdavo vasaras su žmona Sofija bei kurdavo.

V. Vitaitė džiaugėsi, kad publikos susidomėjimas pirmuoju Tarptautiniu M. K. Čiurlionio muzikos festivaliu – didžiulis. „Turime minčių šį renginį Palangoje padaryti tradicinį, juo labiau kad tinkamesnę erdvę, nei Birutės parkas ir grafų Tiškevičių rūmai, festivaliui sunku rasti“, –  sakė profesorė.

Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis klausytojus Palangoje, Tiškevičių rūmuose bei Birutės kalno papėdėje džiugino visą savaitę. Jo metu skambėjo pasaulyje pripažintų menininkų atliekama fortepijono muzika.

Tiškevičių rūmų svetainėje muzikavo visa puokštė ryškiausių fortepijono muzikos interpretatorių. Tarp jų – vienas ryškiausių Lietuvos pianistų Petras Geniušas, puikiai žinomas tiek Lietuvos, tiek užsienio muzikos mylėtojams, yra kviečiamas koncertuoti didžiosiose pasaulio salėse. Festivalyje skambėjo M. K. Čiurlionio ir kitų kompozitorių šedevrai, atliekami žymios Rusijos pianistės, žinomiausios J. S. Bacho muzikos žinovės Rusijoje, aktyvios M. K. Čiurlionio muzikos propaguotojos Veros Nosinos.

Klausytojus džiugino ir tarptautinio St. Vainiūno pianistų konkurso laureatas Paulius Rudokas, Lenkijos pianistų šeima – Jaroslaw, Stanislaw ir Jekaterina Drzewiecki.

Visi jie yra prestižinių konkursų nugalėtojai, koncertuojantys garsiose pasaulio scenose, dažni įvairių festivalių kviestiniai dalyviai.

Baigiamojo festivalio koncerto metu šįvakar skambės tiek profesoriaus V. Landsbergio jau ne kartą groti M. K. Čiurlionio kūriniai, ir tie, kurių profesorius dar nė karto neatliko viešai.

„Tikiuosi, bus įdomu ir man pačiam, ir klausytojams. Mane M. K. Čiurlionio muzika žavi savo sąžiningumu, tikrumu ir išradingumu. Tai muzika žmogaus, kuris žinojo, ką nori pasakyti garsais“, – sakė V. Landsbergis.

Festivalio programą rasite čia.

 

Kategorijos: Garsai, Kultūra, Menas, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė