Valstybės diena paminėta visame pasaulyje vieningai giedant tautišką giesmę (0)

Tautiškos giesmės giedojimas Australijoje | Organizatorių nuotr.

Tautiškos giesmės giedojimas Australijoje | Organizatorių nuotr.

Liepos 6-ąją minint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, lietuvių bendruomenės užsienyje būrėsi ir giedojo Lietuvos valstybės himną. Prie iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ prisijungė tūkstančiai lietuvių visame pasaulyje.

Airijos lietuviai „Tautišką giesmę“ liepos 6 d. rinkosi giedoti Lietuvos ambasadoje Dubline. Šis penktą kartą Airijoje organizuojamas renginys jau tapo svarbia ir gražia tradicija. Sveikindamas renginio svečius Lietuvos ambasadorius Airijoje Vidmantas Purlys pažymėjo, kad prieš 760 metų karalius Mindaugas tvirtai įrašė Lietuvos vardą į Europos politinį žemėlapį,  o šiais metais stodama prie ES Tarybos vairo, šalis dar labiau įsitvirtino laisvų ir demokratiškų Europos valstybių bendrijoje. Giedoti himno Airijos lietuviai taip pat rinkosi Korko ir Monachano miestuose.

„Olandijos lietuvių bendruomenė“ Nyderlanduose gyvenančius lietuvius Valstybės dieną šiemet sukvietė švęsti Utrechte. Apie 40 tautiečių, susirinkusių į bendruomenės narių sąskrydį, „Tautišką giesmę“ tradiciškai giedojo laive, plaukdami Utrechto kanalais.  „Tautiška giesmė“ liepos 7 d. skambėjo ir Brazilijoje. Iš viso švęsti Valstybės dienos į San Paule esančią į Lietuvos Respublikos aikštę susirinko apie 70 žmonių.  Liepos 6 d. JAV sostinės Vašingtono centre prie istorinio Kapitolijaus pastato, kuriame jau du šimtus metų yra įsikūręs JAV Kongresas, kelios dešimtys lietuvių bendruomenės ir Lietuvos ambasados Vašingtone atstovų susibūrė paminėti Valstybės dieną ir kartu su tautiečiais visame pasaulyje sugiedojo Lietuvos himną.

Apie 70 Niujorko lietuvių „Tautišką giesmę“ liepos 6 d. giedojo kartu su Lietuvos operos soliste Laima Jonutyte. Lietuvos generalinio konsulato ir Niujorko lietuvių bendruomenės suburti tautiečiai rinkosi organizacijos „Susivienijimas lietuvių Amerikoje“ kiemelyje.

Berlyne giedoti „Tautišką giesmę“ apie 30 lietuvių susirinko vienoje judriausių miesto vietų – Didžiąja žvaigžde vadinamame transporto žiede, prie Pergalės kolonos.

Lietuvos generalinis konsulatas Čikagoje ir Švč. Mergelės Marijos gimimo parapija tautiečius giedoti himno subūrė prie bažnyčios Market parke.

Valstybės diena taip pat paminėta Kanados mieste Toronte, kur didelė minia lietuvių bendruomenės narių „Tautiškos giesmės“ giedoti susirinko „Lietuvos parke“.

Kazachstane Lietuvos himno giedoti susibūrė 16 Almatos lietuvių bendruomenės atstovų. „Tautiška giesmė“ nuskambėjo kalnų slidinėjimo kurorte Čimbulake, esančiame 2300 metrų virš jūros lygio.

Lietuvos ambasadoje Armėnijoje liepos 6-ąją susirinko ir prie iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ prisijungė beveik 30 dalyvių.

Belgijos sostinėje Briuselyje himną giedojo daugiau nei šimtas lietuvių, kai kurie atsivedė ir savo draugus užsieniečius. Tarp giedojusiųjų buvo ir ES komisaras Algirdas Šemeta su šeima.

Taline „Tautišką giesmę“ Lietuvos ambasadoje Estijoje liepos 5 d. giedojo apie 30 žmonių. Svečiai taip pat turėjo progą išvysti Lietuvos nepriklausomybės atgavimo ir įtvirtinimo istorijos, svarbiausių Lietuvos krepšinio pergalių 1980-1992 m. dokumentinius kadrus.

Švedijos lietuvių bendruomenės nariai kartu su Lietuvos ambasados Stokholme darbuotojais liepos 6 d. susirinko Ridarholmeno salos vakariniame krante. Himną kartu giedojo daugiau kaip 40 lietuvių. Švedijoje ši akcija surengta jau penktus metus iš eilės. Susirinkę tautiečiai taip pat sudainavo ir ne vieną lietuvių liaudies dainą.

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambėjo ir Agluonos miestelyje Latvijoje. Agluonos katalikų bazilikos šventoriuje numatyta pastatyti Lietuvos karaliui Mindaugui ir karalienei Mortai skirtą paminklą. Minint Mindaugo karūnavimo dieną, būsimoje paminklo vietoje padėtas kertinis akmuo.

Rygoje Latvijos lietuvių bendruomenė kartu su Lietuvos ambasados Latvijoje darbuotojais himną giedojo žymiajame Vermanio parke. Šventė pratęsta nuotaikinga tautine vakarone, prie kurios prisijungė Rygos miesto gyventojai ir svečiai.

Prie iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ prisijungė ir Slovėnijos lietuviai, liepos 6-ąją susirinkę Lietuvos ambasadoje Liublianoje.

Jungtinėje Karalystėje šventinis minėjimas surengtas XIV Pasaulio lietuvių jaunimo kongreso studijų dienų metu. Susitikime liepos 6 d. apsilankė Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė Liauškienė ir kiti diplomatai. Renginyje, kuriame dalyvavo daugiau kaip šimtas dalyvių, iškilmingai pakelta Lietuvos valstybės vėliava ir sugiedota „Tautiška giesmė“.

Lietuvos ambasadoje Kopenhagoje liepos 6 d. į Valstybės dienos minėjimą susirinko ir himną kartu giedojo Danijos lietuvių bendruomenių, Danijos lietuvių jaunimo bendrijos atstovai.

„Tautiška giesmė“ suskambo ir Australijoje – Lietuvos garbės konsulės Melburne Danutės Levickis iniciatyva himnas liepos 6 d. buvo giedamas Melburno lietuvių namuose.

Liuksemburgo lietuviai „Tautišką giesmę“ giedojo šventės išvakarėse, liepos 5 d., iškilmingame renginyje, skirtame Valstybės dienai ir pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžiai. Priėmime dalyvavo 110 lietuvių ir 50 svečių – Liuksemburge reziduojantys diplomatai, Liuksemburgo URM darbuotojai, politikai, ES institucijų atstovai.

Liepos 5 d. Lietuvos ambasadorius Suomijoje Arūnas Jievaltas subūrė Suomijos lietuvių bendruomenės narius į tradicinį Mindaugo karūnavimo dienos minėjimą savo rezidencijoje Helsinkio Kulosaari saloje ir pasveikino susirinkusiuosius Valstybės dienos proga. Simbolinėmis karūnomis pasipuošę lietuviai turėjo galimybę ne tik artimiau susipažinti, draugiškai pasišnekučiuoti, bet ir paskanauti lietuviškų vaišių. Gamtos apsuptyje praleistą šventinį vakarą vainikavo darniai sugiedota  „Tautiška giesmė“.

Lietuvos ambasadoje Japonijoje himną Valstybės dienos proga birželio 29 dieną giedojo apie 30 lietuvių bendruomenės narių.

Kategorijos: Kultūra, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė