Šiauliečiai antrą kartą bėgo už blaivią ir sveiką Lietuvą (3)

siauliu.info nuotr.

siauliu.info nuotr.

Liepos 5 d., penktadienio pavakarę šiauliečiai entuziastai,  prijaučiantys blaivybei ir sveikam gyvenimo būdui, savo bėgimu kvietė miestiečius prisijungti bėgimo akcijoje – bėgime už blaivią ir sveiką Lietuvą. Bėgama buvo Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvare pradedant nuo turgaus pusės iki „Šiaulių“ viešbučio ir atgal.

Prie šios akcijos aktyviai prisijungė Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir parūpino lankstinukų įvairiausiomis sveikatos prevencijos temomis. Bėgikus palaiminti atvyko Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Bėgo apie dvidešimt žmonių.

„Būtų smagu, jeigu prie šio bėgimo aktyviau prisijungtų daugiau  šiauliečių. Šiuo bėgimu skatiname šiauliečius rinktis sveiką gyvenimo būdą, nes alkoholio daroma žala – viena iš didžiausių visuomenės sveikatos problemų“,  – teigė Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Henrieta Garbenienė. Bėgimo šūkis: „Lietuvis reiškia blaivas“, bėgimo idėja „Tik blaivi tauta gali išlikti“.

Kiekvieną pirmą mėnesio penktadienį 18.00 val. Lietuvos miestuose ir kitose pasaulio valstybėse, visur, kur tik yra lietuvių, vyksta masinis bėgimas miesto gatvėmis, skirtas blaivybei ir sveikam gyvenimo būdui propaguoti. Šiauliuose pasirinkta kiekvieną šių metų penktadienį bėgti bulvaru. „Tikimės, kad šis bėgimas taps tradiciniu: šiauliečiai įsidėmės bėgimo datą bei vietą ir kiekvieną mėnesį aktyviai prisijungs“, – mano Sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Loreta Ručinskaitė.

Toks sutapimas, kad ir vėl bėgimo dieną bulvare vyko renginys – šį kartą „Saulės žiedas“, tačiau jis bėgimui nesutrukdė. Šiauliečiai sužinojo apie blaivybės bėgimą ir palydėjo bėgančiuosius palaikomaisiais šūksniais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė