Rusijos Federacijoje plinta snukio ir nagų liga (1)

Saawinternational.org nuotr.

Saawinternational.org nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Rusijoje plinta A tipo snukio ir nagų liga. Rusijos atsakingos institucijos pranešė apie snukio ir nagų ligos protrūkius Amūro srityje ir Krasnodaro krašte. Tai jau ne pirmi šios itin pavojingos ligos protrūkiai šiuose kraštuose. Pirmieji protrūkiai buvo nustatyti dar birželio mėnesį. Nors didelio gyvulių gaištamumo nebuvo nustatyta, tačiau jau patvirtinti 37 ligos atvejai tarp galvijų ir 266 – tarp kiaulių.

Kompetentingos Rusijos institucijos informuoja, kad ėmėsi visų reikalingų priemonių siekiant sustabdyti šios pavojingos gyvūnų ligos paplitimą. Yra uždraustas gyvūnų ar jų produktų išvežimas į kitas vietoves iš šio regiono.

Snukio ir nagų ligai yra imlūs galvijai, avys, ožkos, kiaulės, visi laukiniai atrajotojai. Snukio nagų ligos virusas plinta tiesioginiu ir netiesioginiu būdu. Inkubacijos laikotarpis 2–14 dienų. Sergantys gyvūnai karščiuoja, netenka apetito, sumažėja jų produktyvumas, pieno išmilžiai. Dažnai pažeidžiama burnos gleivinė dantenų srityje, kiaulėms pažeidžiamos kojos, paršeliai gaišta.

„Lietuvoje vykdoma laukinių ir naminių gyvūnų snukio ir nagų ligos stebėsena, kovai su šia liga yra parengtas snukio ir nagų ligos neatidėliotinų priemonių planas. Vykdant šios ligos stebėseną, Nacionalinėje veterinarijos laboratorijoje 2012 metais buvo ištirta 1800 naminių ir 830 laukinių gyvūnų mėginių – visi jie buvo neigiami“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

„Lietuva neimportuoja gyvūnų ir gyvūninės kilmės produktų iš Rusijos Federacijos, tačiau siekiant išvengti galimų užkrečiamųjų ligų atsiradimo, gyvulių laikytojai privalo laikytis visų saugos priemonių savo ūkiuose. Jie turi atidžiau stebėti savo augintinius. Susirgus gyvuliui ar pastebėjus jų keistą elgesį, klinikinius požymius, panašius į snukio nagų liga sergančių gyvūnų, reikia nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją, teritorinę valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą ar pranešti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nemokamu telefonu 8 800 40403“, – teigė M. Masiulis.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė