Kviečia povandeninė talka į Verkių regioninį parką (0)

Rainuotieji vėžiai | Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Rainuotieji vėžiai | Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Liepos 12 d. 20.00 Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kviečia į rainuotųjų vėžių gaudymo ir ežero švarinimo akciją Balsio ežere prie Vilniaus. Iš Šiaurės Amerikos atklydę rainuotieji vėžiai vis labiau užkariauja mūsų vandens telkinius, grasindami iš jų išstumti vietinius siauražnyplius ir plačiažnyplius vėžius.

Rainuotieji vėžiai – pavojingi ir agresyvūs atėjūnai, kenkiantys vietinėms vėžių rūšims. Šiltos vasaros naktys – tinkamiausias metas vėžiauti, gera proga atėjūnams vėžiams parodyti, kad pas mus taip vasaroti nedera!

Pasak akcijos organizatorių, šiukšlintojai – taip pat pavojingi ir agresyvūs gamtos priešai. Jie šiukšlina, teršia aplinką, palikdami butelius, maišelius, padangas, namų apyvokos daiktus ar kitą „kultūros paveldą“. Su jais taip pat reikia „kovoti“…

Tad Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kviečia į „kovą“ su šiukšlėmis ir invaziniais vėžiais liepos 12 d., penktadienį ! „Kova“ su šiukšlėmis prasidės 20.00 val. prie gelbėjimo stoties. Organizatoriai duos pirštines ir šiukšlių maišus.

„Kova“ su rainuotaisiais vėžiais prasidės 21.00 val. Atėjusieji pirmą kartą renkasi prie gelbėtojų stoties, bus nukreipiančios rodyklės.

Narsiausi bandys sugriebti vėžius rankomis, kiti galės išbandyti vėžiavimą su vadinamaisiais bučiukais ir samteliais. Vietinių vėžių gaudymui taikomi griežti apribojimai, o štai rainuotųjų galima gaudyti kiek tik paneši.

Vėžiautojai turi atsinešti peiliuką, žibintuvėlį – kad galėtumėte atskirti, kurį vėžį paleisti, o kurį mesti į puodą bei kibirėlį ar kitą indą laimikiui. Pirmą kartą einantiems vėžiauti primenama, būtina pasirūpinti savo saugumu ir turėti braidymui ežere skirtą avalynę.

Rinktis Balsio ežero paplūdimyje, prie gelbėjimo stoties! Vieta.

Jeigu kiltų klausimų, skambinti 8 5 2729903.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė