Ketvirtadienį Vilniuje – klezmerių melodijos ir hip-hop ritmai iš Australijos (0)

„The asthmatix“

„The asthmatix“

Liepos 11 d., ketvirtadienio vakarą,  Kirtimų kultūros centre gros grupė „The Asthmatix“. Muzikantų trio iš Sidnėjaus (Australija) elektroninę hip-hop muziką skoningai jungia su klezmeriškomis smuiko melodijomis bei džiazo improvizacijomis.

„The Asthmatix“ kuriamoje ir atliekamoje muzikoje ne be pagrindo jaučiama įvairių kultūrų muzikos įtaka. Žydų, vengrų bei prancūzų kilmės muzikantai ilgą laiką gyveno ir kūrė Vokietijoje, o platų muzikinį skonį liudija ankstesnis bendradarbiavimas su etiopų liaudies dainininku Dereb Desalegn, čigoniško džiazo gitaristu Lulo Reinhardt, reperiu Aphletik, bei Somalio kilmės kanadiečiu prodiuseriu Mocky.

Australų trijulės priešakyje melodijas griežia pripažintas smuiko virtuozas Danielius Vetlingeris (Daniel Weltlinger), klavišiniais instrumentais ir melodika groja jo bendravardis Danielius Plineris ( Daniel Pliner), o elektroniniais ritmais bei garsais iš patefono plokštelių groja Miša Valteris (Micha „Morphingaz“ Walter). Nuo 2007 grojantis kolektyvas pateikia klausytojams savotišką požiūrį į instrumentinę hip-hop muziką, jungdamas ją su džiazu, elektronika bei tradicinėmis žydų bei artimųjų rytų melodijomis.

„The Asthmatix“ Lietuvoje surengs du koncertus. Renginio Kirtimų kultūros centre (Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius) pradžia liepos 11 dieną 19 valandą, o liepos 12 dieną „The Asthmatix“ gros Zarasų rajone Dūburio ežero saloje vyksiančio „Tundra“ muzikos festivalio miško scenoje.

httpv://youtu.be/x_KnEpC0Gnc

Apie renginio facebooke čia.

„The Asthmatix“ muzikos debesis čia.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė