Valstybės dienos proga – vėliavų ceremonija ir Valdovų rūmų atidarymas (nuotraukos) (0)

Valdovų rūmų atidarymas | lrp.lt, Dž. G. Barysaitės nuotr.

Valdovų rūmų atidarymas | lrp.lt, Dž. G. Barysaitės nuotr.

Liepos 6 d. Valstybės dienos proga buvo surengta iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija S.Daukanto aikštėje. Joje Lietuvių tautą su svarbia Lietuvos valstybei diena pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, Lietuvos gyvenimo kelyje susitinka Karalius Mindaugas ir Daukanto aikštėje Lietuvos trispalvę rankose laikantis vaikas. Susitinka Didieji Kunigaikščiai ir vaiko tėvai, atvedę jį į šią aikštę ir padedantys suprasti, kokia reikšminga ši diena. Priėmęs Popiežiaus krikštą ir karūną, Karalius Mindaugas pasuko valstybę vakarų kryptimi. Prieš 25-erius metus Sąjūdžio išbudinta tauta dar kartą nusikratė okupacinių pančių iš rytų ir atvedė Lietuvą į Nepriklausomybę.

„Mes patys išsivadavome iš okupacinių gniaužtų, visam pasauliui primindami, kad valstybę kuria jos tauta. Kuria kiekvienas, stovintis šioje aikštėje. Kuria pasiaukodamas, džiaugdamasis, išgyvendamas ir pasitikėdamas“, – sakė šalies vadovė.

Šį pusmetį Lietuva pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai – 28 demokratiškų valstybių šeimai. Esame atsakingi ir už savo, ir už Europos gerovę. Ši patirtis, pasak šalies vadovės, mus ugdo, brandina, įkvepia tobulėti ir eiti pirmyn.

Valstybės vadovė paragino ir toliau kurti Lietuvą jaučiant protėvių drąsą. Kurti ją tikint, kad įkvėpsime savo vaikus, draugus ir kaimynus.

Po vėliavų pakėlimo ceremonijos Lietuvos Respublikos Prezidentė D.Grybauskaitė dalyvavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atidarymo iškilmėse.

Pasak šalies vadovės, Valdovų rūmai – Lietuvos valstybingumo simbolis. Jais įtvirtintas valstybės tęstinumas ir tautos stiprybė. Tik suvokę ir įprasminę savo valstybės istoriją, anot Prezidentės, galime tikėtis šalies klestėjimo šiandien ir ateityje.

„Simboliška, jog duris, už kurių keletą amžių sprendėsi visai Europai svarbūs klausimai, atveriame būtent tais metais, kai Lietuva pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai”, – atidarymo ceremonijoje sakė šalies vadovė.

Prezidentė palinkėjo, kad rūmai taptų kultūros, meno, istorijos centru ir stiprintų pasididžiavimo jausmą savo valstybe ir jos istorija kiekvieno lietuvio širdyje.

Valstybės vadovė klausėsi atidarymo progai skirto koncerto, vėliau apžiūrėjo rūmų ekspozicijas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė