Prezidentė apdovanojo Lietuvai nusipelniusius žmones (video) (34)

president.lt nuotr.

president.lt nuotr.

Liepos 6 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Liepos 6-osios – Valstybės dienos proga už nuopelnus Lietuvai ir už šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams.

„Esate ištikimi valstybės kūrėjai, neatskiriantys savęs nuo Lietuvos, savais darbais stiprinantys pilietinę bendruomenę, saugumą ir gerovę, žmogiškumą ir kūrybiškumą, pasitikėjimą vienas kitu”, – į apdovanotuosius kreipėsi šalies vadovė.

Pasak šalies vadovės, kiekvienas iš mūsų esame Lietuvos istorijos dalis, visi kartu lipdantys stiprią ir vieningą valstybę. Labai norėtųsi, teigė Prezidentė, kad tvirtybė ir bendrystė, kurią patiriame šią dieną, lydėtų mus kiekviename žingsnyje, kad taip jaustumėmės kasdien.

Valstybės ordinai ir medaliai įteikti per 40 asmenų, tarp kurių – garsaus lietuvių kilmės dailininko Prancūzijoje Vytauto Kasiulio meno kūrinių dovanojimo Lietuvai iniciatorius ir organizatorius Vytautas Victor Kasiulis, poetas, vertėjas, rašytojas, literatūros leidinių sudarytojas, aktyvus tarptautinių kultūrinių ryšių puoselėtojas Vladas Braziūnas, lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) režisierius, dokumentinio filmo apie Lietuvos kelią į nepriklausomybės atgavimą ir krepšinį „Kita svajonių komanda” kūrėjas Marius Anthony Markevicius, rašytoja, istorinio romano apie lietuvių tremtį į Sibirą „Tarp pilkų debesų“ autorė Ruta Elizabeth Sepetys, etninės kultūros puoselėtojas, Romuvos Krivis – Jonas Trinkūnas,  taip pat rezistencijos atstovai, tarpvalstybinių ryšių puoselėtojai, kariškiai, teisėsaugininkai, sportininkai, menininkai, gydytojai ir švietėjai.

Prezidentės dekretu apdovanojimai taip pat skirti buvusiai JAV valstybės sekretorei Hillary Rodham Clinton – už JAV ir Lietuvos tarpvalstybinių ryšių puoselėjimą, Europos Komisijos nariui Gunther Hermann Oettinger – už aktyvų Lietuvos energetikos politikos rėmimą, profesionaliam ledo ritulio žaidėjui, Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos prezidentui bei labdaros ir paramos fondo Lietuvos vaikams įkūrėjui Dainiui Zubrui ir kitiems šaliai nusipelniusiems veikėjams. Jiems valstybės apdovanojimai bus įteikti vėliau.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

34 komentarai

 1. gintas:

  Kaip ji gali ką nors apdovanoti už nuopelnus Lietuvai, jeigu prezidentūroje pasikabino Saukos paveikslą, kuriame ir Lietuva, ir Kristus vaizduojami kaip sifilitikai?

 2. Ženklas:

  Širdingiausia sveikinu Krivį Jaunių, pasaulietiškai Joną Trinkūną su garbingu Valstybės apdovanojimu! Tai visos mūsų religinės bendruomenės pripažininimas. Tai Europai puikus priminimas – mes romuviai -esam!

 3. Jole:

  Džiaugiamės, kad pagerbtas Ramuvos Krivis ir visi ramuviečiai.
  Tai įkvepia mūsų bendruomenę ir skatina stiprėti vardan Lietuvos, vardan Tautos, vardan protėvių ir šiandienos.

 4. Nepolitikas:

  „Esate ištikimi valstybės kūrėjai, neatskiriantys savęs nuo Lietuvos, savais darbais stiprinantys pilietinę bendruomenę, saugumą ir gerovę, žmogiškumą ir kūrybiškumą, pasitikėjimą vienas kitu”, ir nesibaigiantieji audringi plojimai. Valio draugei prezidentei. Gražiai skamba: „ištikimi valstybės kūrėjai, neatskiriantys savęs nuo Lietuvos“, bei pasiteikė „vienas kitu”.

 5. Iš miškų:

  Sveikinimai šiems didiems žmonėms. Kol tokių žmonių bus , tol dar gyvuosim, turėsim kalbą, raštą, savo gimtinę, savo protėvių pagarbą. Tai didelis pripažinimas. Mes- romiuviai…

 6. Gintautė:

  Sveikinimai. Sėkmės darbuose, stiprybės tikėjime!

 7. Atgalinis pranešimas: TVÉRŽA » События этнической религии в Прибалтике (Литва, Латвия, Эстония)

 8. Algis, Dievu siustas:

  Pasakysiu taip, gražu, kad mes romuviečiai gražiai atrodome su senoviniais apdarais, šokame senovinius šokius, dainuojame senovines mūsų tautos dainas, atliekame apeigas, švenčiame mūsų senąsias šventes ir dar nuveikiame tam tikrus darbus bendromis jėgomis, bet to yr maža. Nes reikia ir dėl mūsų žemelės pakovoti ir toms bendruomenėms reiktų prisidėti, kurios kovoja, kad žemė nebūtų darkoma ir teršalais uožliejama, ir skalūnai grežiojami, nes amerikiečiai nori mūsų didžiausio turto, tai gėlo vandens, oskalūnai tik pretekstas dėl grežimo, o kai išpumpuos vandenėlį tada, supils atgabentas toksines ir radioaktyvias atliekas ir supils į tuščiaą gražinį, neužtenka būti gražiems…. 🙂

  • lyvis:

   Tu nesi Dievo siusta Algimantėli, esi kremliaus samdytas. Įdomus dalykai. Kremliaus pasamdytiems liokajams turi išlaidų bet pasiekus tikslą išlaidos atsiperka su kaupu. Nori gyventi gražiai bet marškinių siūti nenori todėl ir matosi tavo gėda. lyvis

 9. Algis, Dievu siustas:

  Ir dar šeių metų pavasarį Telšių vyskupas buvo sumanęs piktą kėslą pasikėsinimą į Šatrijos kalną, norėjo jį paversti dar vienu kryžių kalnu, bet jiems nepavyko to padaryti, atvyko keturi vaikinukai iš klaipėdos sutautinėm vėliavom mojuodami ir šūkaudami neleido statytį kryžėkų, ir dar ant aukuro sumastę srėbalą išsivirti, bet srėbalą išsivirė papėdeje ir jiems jo neteko srėbti nes srėbalas išsivertė ant žemės. ant švento aukuro maisto niekas negamina, o gal kunigai ant altoriaus irgi maistą gaminasi ir kitus vaišiną visai jie pamišo dėl Žemaitijos krikšto 600 metų minėjimo. Laikas jiems būtų susivokti kad jie jau merdi ir nyksta, čia matyt iškrypęs jau mąstymas jūjų nuo merdėjimo, nežino už kogribtis nes artėja mirtis, o jie jos bijo, nes kur čia už žmonių kvailinimą gaus dykų pinigų….

 10. znakorius:

  Už ką Klinton’ienei?
  Kad atajėmė žydomasonų naudai 128mln.lt?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė