S.Daukanto aikštėje –„antitarybinė“ visuomenininkų akcija (2)

Alkas.lt, G.Brazauskaitės nuotr.

Alkas.lt, G.Brazauskaitės nuotr.

Liepos 4 dieną, 17 val. Simono Daukanto aikštėje Vilniuje laisvieji menininkai ir pilietinis „Tiesos“ sambūris  Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungoje ir artėjančios Valstybės dienos proga surengs „antitarybinę“ meno akciją „Neužmiršim, nesitrauksim“.

Taip ketinama atsiliepti į Respublikos Prezidentės kvietimą „atskleisti Europai mūsų šalies grožį“, „būti svetingais ir dėmesingais“, – teigia šio renginio sumanytojai.

„Išties, Lietuva šį pusmetį išgyvena didelių išmėginimų ir iššūkių laiką. Europos ir Pasaulio politikų ir visuomenių dėmesys krypsta į mus. Pasaulis stebi, ar jauna Lietuvos demokratija – tvari ir turininga, ar ji lietuvius džiugina. Pasaulis žvalgosi, ar jau išsišlavėme tarybinių metų dulkes iš savo trobų ir gatvių, ar išsiravėjome visas piktžoles iš Europos sodo lietuviškos ežios. Paklauskime to patys savęs. Ne, darbas dar nebaigtas, tarybinis paveldas ne taip lengvai įveikiamas! Nepaisant sunkaus kasdienio mūsų Prezidentės ir jos komandos triūso, dar dulkėti mūsų keliai, usnimis ir dilgėmis apėjusios pakelės. Tad padėkime Prezidentei kariauti jos „mažuosius karus“, parodykime Europai ir Pasauliui, kad Lietuvos visuomenė yra solidari ir pilietiška, sugebanti apsivalyti nuo Tarybų Valdžios palikto purvo“, – ragina „Tiesos“ sambūrio internetinis portalas Tiesos.lt.

Pilietinę talką jie ragina pradėti nuo Simono Daukanto aikštės šiuo metu tapusios centrine Europos aikšte ir atsakydami į Lietuvos Prezidentės žodžius: „Mes visi privalome liudyti tiesą, net jeigu ji kažkam atrodo nepatogi ir nebereikalinga. Tik tiesa ir atvirumas sustiprins mūsų pasitikėjimą vieni kitais ir tikėjimą savo valstybe“, jie sako:

„Mes galime! Galime išvalyti šią aikštę nuo pilkų tarybinių dulkių ir papuošti ją šventės spalvomis!“

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Nepolitikas:

    Jau ir jie degradavo nuo karščio ….

  2. Kažin:

    Baisūs prieštaravimai, vaidmainiavimai, demagogijos: “Tiesos” sambūrininkai sako pasišovę padėti Prezidentei – išvalyti Daukanto aikštę nuo “pilkų sovietinių dulkių”, liudyti tiesą, o apie tai pasako bijodami prasižioti – kalba būtent sovietiškai – vadinama “ezopo” kalba.
    Dvasiškai nykiai, prislėgtai, netikrai atrodė Universiteto rūmų aikštėje vykęs pirmininkavimo ES perėmimo renginys.
    Tad, kur dingai tikrasis Sąjūdžio laike, apskritai Lietuvos gyvenimo tikrume!…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė