Kultūros naktį bus atidaryta Vasantos Das fotografijos miniatiūrų paroda „Indija mylinčiomis akimis“ (0)

vilnius.lt nuotr.Liepos 5 d.  „Užupio galerijos“ sienos pirmą kartą per trylika šios autorinės juvelyrikos galerijos egzistavimo metų pasipuoš itin ryškiomis spalvomis – bus atidaryta meksikiečio grafikos dizainerio ir Vedų astrologo Vasantos Das fotografijos miniatiūrų paroda „Indija mylinčiomis akimis“.

Specialiai kasmetinio kultūrinio renginio „Kultūros naktis“ proga lankytojai parodą liepos 5 d. „Užupio galerijoje“galės aplankyti iki 24.00 val. Parodos atidarymas – 18 val.

„Užupio galerijos“ direktorė Irina Matulionienė sako, kad juvelyrika natūraliai reikalauja ramių spalvų ir subtilumo, tad ryškiaspalvės fotografijos metalo plastikos ir autorinių papuošalų galerijoje – neįprastas dalykas, tačiau ji tiki, kad ši spalvų „invazija“ bus sėkminga ir netgi leis žiūrovams šviežiu žvilgsniu pažvelgti į čia eksponuojamus juvelyrinius dirbinius.

Vasanta Das (Juan Enrique Gomez Robledo) gimė 1982 m. Meksikoje. Studijuodamas grafinį dizainą universitete susidomėjo fotografija, o 2003 m. sutiko savo dvasinį mokytoją Narayan Goswami, kurį sekdamas persikėlė gyventi į Indiją. Ten jis pragyveno šešerius metus keliuose ašramuose, praktikuodamas Bhakti-jogą ir gilindamasis į Vedų astrologiją. Savo dvasinio mokytojo paliepimu spalio-lapkričio mėnesiais Vasanta Das leisdavosi į piligrimines keliones lankydamas šventas vietas. Keliaudamas jis aplankė daugybę šalia šventų kalnų ir upių įsikūrusių atokių kaimelių.

Parodos autorius pasakoja: „Žmonės tuose kaimeliuose gyvena gan skurdžiai, beveik be elektroninių prietaisų, kiekviename miestelyje rasi ko gero vos keletą televizorių. Pagal turimus daiktus, lyginant su vakariečiais, šie žmonės visiški vargšai, tačiau juose tiek daug vidinės šviesos! Viskas šiose vietose remiasi artimu žmogišku bendravimu ir natūraliu pasišventimu Dievui. Fotografijose norėjau kaip liudininkas perteikti tai, ką mačiau, ir bent truputį atskleisti šių žmonių dvasią“.

Seni žmonės, vaikai ir ryškios spalvos – trys mėgstamiausios menininko temos. „Ši paroda pasakoja apie mano gyvenimą pakeitusią kelionę, kurios metu ryškių spalvų ir sutiktų žmonių gerumo dėka supratau kad kiekvienas savo širdyje turime begalinį potencialą meilei ir grožiui, ir kad dvasingumas yra veikiau menas nei mokslas, nes jis be galo asmeniškas ir unikalus“, – sako menininkas.

Pristatydama debiutinę Vasantos Das fotografijos miniatiūrų parodą „Užupio galerija“ tęsia ilgametę tradiciją suteikti erdvę jauniems kūrėjams rengiant jų debiutus – būtent šioje galerijoje savo pirmąsias personalines parodas rengė tuomet dar tik pradedantys, o šiandien jau žinomi autorinių papuošalų kūrėjai.

Vasantos Das fotografijos miniatiūrų paroda „Indija mylinčiomis akimis“ veiks iki liepos 31 d. Autorinės juvelyrikos galerija „Užupio galerija“ (Užupio g. 3, Vilnius), darbo laikas  II–V d. nuo 11 iki 18 val., VI nuo 11 iki 16 val.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė