Nemuno krantinėje prasideda „Tarptautinio Kauno kino festivalio retrospektyva“ (0)

Sabolč Hajdu filmas „Balti delnai“

Sabolč Hajdu filmas „Balti delnai“

Liepos 3 – rugpjūčio 28 dienomis kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami praleisti trečiadienius vakarojant Senosios prieplaukos amfiteatre, kurioje žiūrovams bus pristatyta „Tarptautinio Kauno kino festivalio retrospektyva“. Nuo 2007 m. gyvuojantis Kauno kino festivalis šią vasarą miestiečiams dovanoja net devynis kino seansus.

„Kartais net sunku patikėti, kad jau 7-tus metus kantriai ir profesionaliai darbuojamės, siekdami Kaune sukurti ir įtvirtinti kokybiško kino rodymo, žiūrėjimo bei analizavimo tradicijas. Išties, per šiuos metus, Kauno kino festivalyje buvo parodyta daugybė išskirtinių filmų iš viso pasaulio. Nuo pat festivalio pradžios ypatingai daug dėmėsio skyrėme kinematografijai iš Centrinės, Rytų Europos bei Baltijos šalių. Neatsitiktinai Kauno kino festivalio istoriją 2007-siais pradėjo žymaus vengrų režisieriaus Béla Tarro mokinio Szabolcs Hajdú filmas „Balti delnai“, – teigia Tarptautinio Kauno kino festivalio meno vadovė Ilona Jurkonytė.

Liepos 3 d. „Tarptautinio Kauno kino festivalio retrospektyva“ startuos filmu, kuriuo buvo atidarytas pirmasis Kauno kino festivalis 2007-aisiais. Filmas „Balti delnai“ (rež. Szabolcs Hajdú, 2006 m., Vengrija) pasakoja gimnasto Dongo gyvenimo istoriją nuo paauglystės iki pedagoginio darbo su jaunesniu, sudėtingo charakterio atletu. Tai filmas ne tik apie neribotą ryžtą ir fizines galimybes, siekiant užsibrėžto tikslo, bet ir apie įvairiaspalvį žmogiškųjų jausmų spektrą, kuriame draugystė turi gydančią galią.

Visi kino seansai nemokami, filmai bus rodomi su lietuviškais subtitrais, o įvertinę filmą, žiūrovai turės galimybę laimėti akreditaciją į rugsėjo 25 – spalio 6 dienomis vyksiantį Tarptautinį Kauno kino festivalį.

Daugiau informacijos rasite čia.

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė