Bus apdovanoti pažangiausi šalies ekologiniai ūkiai (0)

Daveconnolly.org nuotr.

Daveconnolly.org nuotr.

Idėja rinkti pažangiausius šalies ekologinius ūkius gimė 2007 m., kai Žemės ūkio ministerija kartu su Lietuvos ekologinės žemdirbystės asociacija, VšĮ „Tatulos programa“ ir sertifikavimo institucija VšĮ „Ekoagros“ surengė pirmąjį tokio pobūdžio konkursą. Ši tradicija buvo pratęsta ir šiemet, o ją vainikuos liepos 5 d. Alantos dvare (Naujasodžio k., Alantos sen., Molėtų r.) įvyksianti graži konkurso „Pažangiausias ekologinis ūkis“ nugalėtojų apdovanojimo šventė.

Tačiau prieš tai vertinimo komisijai teko atsakingas uždavinys – apžiūrėti ir įvertinti ekologinius ūkius ir įmones. Konkurse dalyvavo ekologiniai ūkiai ir įmonės iš visos Lietuvos, kurie buvo atrinkti atsižvelgiant į bendrus duomenis: ūkio plotą ir specializaciją, dalyvavimo ekologinėje gamyboje trukmę, auginamų augalų įvairovę, dalyvavimą švietimo ir mokymo programose ir kt.

Komisija įdėmiai apžiūrėjo pasėlių plotus, ūkinius pastatus, sodybas. Ji gilinosi į kiekvieną detalę, vertino kiemo ir pastatų būklę, taip pat mėšlo, srutų ir kitų organinių medžiagų kaupimą bei tvarkymą, vandens apsaugą nuo taršos. Labai svarbūs vertinimo kriterijai buvo ir pasėlių būklė bei augalų apsaugos priemonių (natūralių ir kitų leistinų) naudojimas.

Komisijos nariai itin domėjosi produkcijos paruošimu ir realizavimu, kas šiuo metu bene aktualiausia mūsų ūkininkams. Konkursas buvo naudingas ir ūkininkams, ir komisijos nariams. Pastarieji turėjo galimybę ne tik įvertinti bendrą situaciją ekologinės gamybos srityje, bet tiesiogiai pabendrauti su ekologiškos produkcijos gamintojais, atsakyti į jiems rūpimus klausimus, o taip pat paaiškinti rastus trūkumus, nurodyti priemones, kaip juos pašalinti. Kadangi ūkiai ir įmonės buvo labai skirtingos ir kiekviena savaip patraukli, todėl nustatant nugalėtojus komisijos nariams teko gerokai pasukti galvas. Tačiau svarbiausia, anot komisijos, yra tai, kad mūsų ekologiškai ūkininkaujantieji niekuo nenusileidžia savo kolegoms iš Vakarų šalių.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė