„Žalvarinis“ koncertavo LDK pilyje Lucke (video) (3)

„Žalvarinis“ Lucko pilyje, Ukrainoje | facebook.com nuotr.

„Žalvarinis“ Lucko pilyje, Ukrainoje | facebook.com nuotr.

Lietuvių folkroko grupė „Žalvarinis“ grįžo iš savaitgalį Lucke, Ukrainoje vykusio festivalio „Naktis Lucko pilyje“. Šio festivalio renginiai vyko LDK laikus menančioje XIV amžiaus kunigaikščio Liubarto pilyje, kurioje kadaise karūnuotis karaliumi ketino Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Savo pasirodymą grupė skyrė Lietuvai, kuri nuo šiandien pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai.

„Tai nebuvo tradicinis viduramžių muzikos festivalis, žavėjo jo muzikos stilių gausa, paliko įspūdį gražūs amatai, nebuvo kičo ir jis nebuvo panašus nei į vieną lietuvišką festivalį“, – sakė viena iš grupės vokalisčių Laurita Peleniūtė.

Vainikuoti šventinę programą rengėjai patikėjo žinomai gruzinų džiazo dainininkei Nino Katamadzei. Kartu su ja „Žalvarinis“ tapo pagrindinėmis festivalio žvaigždėmis. Be lietuvių ir gruzinų Lucko pilies festivalyje taip pat dalyvavo ukrainiečių, baltarusių, lenkų ir čekų kolektyvai, atlikėjų pasirodymus stebėjo apie 2000 žiūrovų.

„Žalvarinis“ Ukrainoje lankėsi ne pirmą kartą, grupė taip pat yra dalyvavusi tarptautiniame pasaulio muzikos festivalyje „Krajina mrij“. Muzikantai nenusivylė ukrainiečių svetingumu ir patriotiškumu. „Žmonės mielai dėvi savo tautinius rūbus, jais pasipuošę ateina į šventę šeimomis. Publika – puiki, labai palaikanti, šilta ir priima muziką atvira širdimi“, – dalinosi įspūdžiais Laurita Peleniūtė.

Ypatingą pilies dvasią išskyrė grupės gitaristas Robertas Semeniukas. „Nuostabi istorinė vieta, jautėmės tarsi sugrįžę į LDK, groti čia buvo išties ypatinga“, – sakė gitaristas. Savo pasirodymo metu grupė kelis kūrinius atliko ukrainiečių kalba, taip pat davė interviu vietos spaudai ir televizijai. „Žalvarinį“ pasveikino ir atminimo dovanėlę įteikė Lucko meras.

Zallis warris (žr. Žalvarinis „Žalio vario“, Kūlgrinda „Prūsų giesmės“):

httpv://youtu.be/8iFPoG6Jxks

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė