Prof. V.Radžvilas apie Europos Sąjungą (video) (60)

Vytautas Radžvilas

Vytautas Radžvilas

ES komisarės V.Reding pasisakymas* yra neeilinis įvykis, tačiau natūralu, kad Lietuvoje jis liko nepastebėtas. Pasipiktino tik mažieji ar vadinamieji marginalieji šaltiniai. Svarbus todėl, kad jis ženklina savotišką lūžį, kurį trumpai galima taip  nusakyti: po Lisabonos sutarties ES prasidėjo gilūs tektoniniai poslinkiai, iš esmės keičiantys valstybių sandraugą, į kurią esame įstoję prieš 10 metų.

Įstojome į ES manydami, kad tai yra laisvų tautų bendrija, tačiau priėmus Lisabonos sutartį, prasidėjo tai, kas vadinama ES federalizacija. (federacija – nuolot. foederatio – sąjunga, junginys; valstybės santvarkos forma, kai kelios valstybės arba žemesnio rango lygio nacionaliniai ar istoriškai susiklostę junginiai yra susivieniję į vieną valstybę.). Šitas procesas buvo seniai numatytas, nes jau XX a. 5-me dešimtmetyje faktiškai buvo dvi būsimosios Europos vienijimosi strategijos ar perspektyvos. /…/

Žiūrėkite ATV parengtą vaizdo įrašą skelbtą portale www.tiesos.lt:

______________

* Eurokomisarė Viviane Reding: ES reaguos, jei kuri nors šalis nepaisys Bendrijos normų leisti kiekvienam gyventi, kaip nori (2013 06 01).

Europos Sąjunga neliks nuošaly, jei kuri nors iš Bendrijai priklausančių šalių nepaisys ES įstatymų ir sutarčių, ginančių asmens laisvę puoselėti kokį nori gyvenimo būdą, teigia eurokomisarė Viviane Reding.

Tokią nuomonę Vilniuje viešinti V.Reding, kuri Europos Komisijoje yra atsakinga už teisingumą ir pagrindines teises, išsakė, paprašyta įvertinti kai kurių Lietuvos politikų iniciatyvas uždrausti „homoseksualizmo propagandą“ ir abortus.

„Jūs teisingai sakote, kad tai kai kurių Lietuvos politikų bandymai. Mes turime matyti, ką daro visa šalis“, – teigė V.Reding, kuri penktadienį dalyvavo Europos namų atidaryme Vilniuje.

Ji pabrėžė, kad diskriminavimas yra „labai neigiamas“ dalykas ne tik žmogiškąja, bet ir teisine prasme.

„Turėtumėte žinoti, kad europinės sutartys šiuo klausimu yra labai aiškios. Jose sakoma, kad žmogus Europoje turi teisę rinktis tokį gyvenimą, kokį nori gyventi, o nediskriminavimas yra vienas iš pagrindinių ES principų. Šis nediskriminavimas taip pat įrašytas į europinius teisės aktus, todėl Europos Sąjunga gali reaguoti, jei šių teisės aktų valstybėse narėse nesilaikoma. Galiu pasakyti, kad ES reaguos, jei vyks kas nors prieštaraujančio sutartims ir europiniams teisės aktams“, – kalbėjo eurokomisarė.

Atidarymo ceremonijoje dalyvavęs Europos Parlamento pirmininkas Martinas Šulcas (Schulz) savo ruožtu tvirtino, kad Lietuvoje ir visoje Europoje neturėtų būti leista atgimti „atpirkimo ožių“ politikai, kai įvairioms mažumoms verčiama kaltė dėl egzistuojančių socialinių ar ekonominių problemų.

„Tai, su kuo mes šiuo metu susiduriame, labai kelia nerimą ir tuo pat metu yra labai įdomu, kadangi kyla rizika, jog pasikartos tai, kas įvyko XX amžiuje, kai visuomenės nevienodumas, ekonominis nuosmukis, nedarbo problemos, atskirties nuo visuomenės ir gerovės jausmas priveda prie požiūrio į mažumas radikalėjimo“, – teigė M.Šulcas.

„Turime būti išmintingi, kad neleistume blogoms tendencijoms, „atpirkimo ožių“ politikai pasikartoti“, – sakė Europos Parlamento vadovas.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė