Žinovai perspėja: nepirkite maisto gaminių iš neteisėtai prekiaujančių prekeivių (0)

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba perspėja gyventojus ir primena, kad įsigydami maisto gaminius iš nelegalių prekiautojų rizikuojame savo sveikata. Vis dar pasitaiko atvejų, kai greitai gendančius mėsos, žuvies ar pieno gaminius siūlo įvairūs neaiškūs „gatvės“ prekeiviai. Naujausias toks atvejis – Kaišiadorių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių uždrausta prekyba maisto gaminiais gatvėje, tiesiai iš automobilio bagažinės.

Žmogus ėmėsi šio verslo neturėdamas Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo, prekiavo neženklintais, neaiškios kilmės mėsos gaminiais. Šie gaminiai buvo laikomi netinkamomis sąlygomis – karštyje, neaiškus ir jų tinkamumo vartoti terminas. Kaišiadorių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, prekiautojui skirta bauda, uždrausta parduoti mėsos gaminius, o taip pat beveik 90 kg įvairių daržovių, kurioms prekiautojas negalėjo pateikti įsigijimą patvirtinančių dokumentų.

Šiemet tai jau trečias toks atvejis. Pernai, bendradarbiaujant su kitomis atsakingomis institucijomis, išaiškinti 25 nelegalios maisto tvarkymo veiklos atvejai.

„Gyventojai turėtų vengti pirkti maisto gaminius iš neteisėtų prekeivių, siūlančių prekes tiesiog ant šaligatvio ar iš automobilių bagažinių. Tokių maisto gaminių sauga ir kokybė neužtikrinama, neaiški žaliavų kilmė, gaminimo, pervežimo, laikymo sąlygos. Tai ypač yra svarbu greitai gendantiems maisto gaminaims, kurie ypatingai jautrūs tinkamoms laikymo sąlygoms. Neteisėta prekyba – viešosios tvarkos pažeidimas, todėl pastebėję tokius galimai neteisėtos prekybos atvejus, žmonės turėtų pranešti policijos pareigūnams arba Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai visą parą veikiančiu nemokamu telefonu 8 800 40403“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja Aurelija Načienė.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė