Lietuva ėmėsi prievolės pirmininkauti Europos Sąjungai (nuotraukos) (1)

lrv.lt nuotr.

lrv.lt nuotr.

Liepos 1 d. Lietuva iš Airijos perėmė pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai. Pirmininkavimo pradžiai pažymėti prie Vyriausybės rūmų buvo surengta iškilminga vėliavų pakėlimo apeiga. Skambant Lietuvos ir ES himnams prie Vyriausybės rūmų buvo iškilmingai pakeltos Lietuvos valstybinė bei istorinė ir ES vėliavos, grojo Lietuvos kariuomenės orkestras, buvo giedamas Lietuvos ir ES himnai. Po to Vyriausybės rūmuose atidaryta Europos Sąjungos vėliavų paroda „Nepriklausomos istorijos“.  Šioje apeigoje dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, ministrai, gausus būrys užsienio valstybių ambasadorių ir svečių.

„Šiandien didi diena. Tai diena, kai garbė ir atsakomybė yra neatsiejamos… Didžiuodamasis galiu pareikšti, kad Lietuvos Respublika, įprasmindama savo laisvę, yra atsakinga ne tik už Lietuvos, bet ir visos ES piliečių gerovės kūrimą ir kartu su kitomis ES valstybėmis dirbs visos Europos labui“, – apimtas euforijos kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Sveikindamas į Vyriausybės rūmus susirinkusius svečius, premjeras pažymėjo, kad Lietuva pirmininkaus sudėtingomis ekonomikos sąlygomis, išskirtiniu demokratinio kalendoriaus periodu. „Baigiantis šiam parlamentiniam ciklui, glaudžiai bendradarbiaudami su Europos Parlamentu ir Europos Komisija (EK), turime užbaigti jau pradėtus esminius teisėkūros darbus“, – sakė Vyriausybės vadovas, pažymėdamas, kad Lietuva turi ambicijų paspartinti Susitarimo dėl ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo įgyvendinimą.

Pasak Ministro Pirmininko, taip pat bus dedama daug pastangų, kad sklandžiai ir sėkmingai būtų sprendžiami energetikos klausimai: 2014 m. sukurta energijos vidaus rinka, daugiau investuojama į modernią transeuropinę energetikos infrastruktūrą. Dar vienas Lietuvos pirmininkavimo prioritetas – Rytų partnerystė.

Nuo šiol Lietuva šešis mėnesius bus atsakinga už ES Tarybos veiklą, atstovaus jai derybose su Europos Komisija ir Europos Parlamentu bei pristatys ES požiūrį ES santykiuose su trečiosiomis šalimis ir tarptautinėmis organizacijomis.

Lietuva ES Tarybai pirmininkaus pirmoji iš Baltijos šalių. Vadovauti ES taisyklių kūrimui eilės tvarka kas pusmetį tenka kiekvienai iš 28 ES šalių narių. Pirmininkavimą perėmusi iš Airijos, Lietuva 2014 m. sausio 1-ąją jį perduos Graikijai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė