Liepa Čikagoje paskelbta Dariaus ir Girėno mėnesiu (0)

Steponas Darius ir Stasys Girėnas

Steponas Darius ir Stasys Girėnas

Lietuvos generaliniam konsulatui Čikagoje glaudžiai bendradarbiaujant su Čikagos meru Rahmu Emanueliu ir miesto tarybos narėmis Lona Lane bei Toni Foulkes, priimtas sprendimas 2013-ųjų liepą paskelbti Stepono Dariaus ir Stasio Girėno mėnesiu Čikagoje.

Miesto tarybos rezoliucijoje skelbiama: „Mes, Čikagos miesto meras ir tarybos nariai <…> 2013 m. liepą skelbiame Dariaus ir Girėno mėnesiu Čikagoje ir raginame visus Čikagos gyventojus deramai atminti ir semtis įkvėpimo iš drąsiųjų lakūnų žygdarbio“.

Steponas Darius ir Stasys Girėnas – aviacijos pionieriai, gyvenę Čikagos Bridžporto ir Market parko rajonuose. Rezoliucijoje pabrėžiama, kad nepaisant tragiškos skrydžio pabaigos, Dariaus ir Girėno darbai bei drąsa įkvėpė ištisas kartas žmonių Čikagoje ir pasaulyje siekti žinių bei peržengti neatrastas ribas.

S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio 80-metis Čikagoje minimas visus 2013 metus. Bendradarbiaujant Lietuvos generaliniam konsulatui Čikagoje, Kauno Vytauto Didžiojo karo ir Čikagos Balzeko lietuvių kultūros muziejams, parengta paroda, kuri bus eksponuojama tarptautiniuose Čikagos O’Hero ir Midvėjaus oro uostuose.

Miesto šiaurėje esančiame Palvokio oro uoste, kuriame buvo įsigytas lakūnų lėktuvas „Lituanica“, vietos bendruomenės pastangomis numatoma atidengti memorialinę lentą. Balzeko lietuvių kultūros muziejuje pristatoma S. Dariui ir S. Girėnui skirta ekspozicija, surengtas konkursas lituanistinių mokyklų moksleiviams. Minėjimai taip pat vyks parke „Lituanica“ Indianos valstijoje bei prie Čikagoje esančio lakūnams skirto paminklo. Švč. Mergelės Marijos nekalto prasidėjimo bažnyčioje bus aukojamos mišios.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė