Žaliųjų nevyriausybinės organizacijos buriasi bendram darbui (0)

Žali.lt nuotr.

Žali.lt nuotr.

Birželio 29 d. 11 val. Vilniaus „HUB“ (Šermukšnių g. 6A) žaliosios ir aplinkosauginius projektus vykdančios organizacijos rinksis į Susivienijimo Žali.lt ir Semiotinių tyrimų centro organizuojamą forumą. Renginio metu bus derinamos pozicijos aplinkosauginiais klausimais Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybai metu, taip pat ieškoma kūrybiškų metodų, gerųjų praktikų, kurios leistų atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į pagrindines gamtosaugos problemas.

„Konferencijos metu žaliosios organizacijos pristatys savo veiklas, ateities planus ir pasidalins idėjomis dėl sklandesnės žaliųjų idėjų sklaidos. Norime surasti tokius veiklos metodus, kurie įkvėpti kūrybingumo, sugeba patraukti dėmesį ir padeda žaliosioms organizacijoms įgyvendinti savo tikslus. Vienas tokių – eko-kūribingumo panaudojimas, kai pasitelkiant fantaziją ir meną galima pritraukti šimtus žmonių“, – sako tarptautinio Semiotinių tyrimų centro projekto „Eco-creativity“ vadovas Martynas Norbutas.

Pasak M.Norbuto, neįprasti sprendimai – nebūdingų priemonių, apleistų erdvių panaudojimas švietimui – yra išbandytas ir puikiai veikiantis metodas. Vis dėlto tokių metodų esama ir daugiau, todėl dalinantis jais ateityje galima užtikrinti efektyvesnę žaliųjų organizacijų veiklą. Ne mažiau svarbu – bendros žaliųjų organizacijų bendros pozicijos suformulavimas, kuri bus pristatoma Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybai metu.

„Prioritetus planuojame nusibrėžti klimato kaitos, energetikos, laisvos prekybos sutarties tarp Europos sąjungos ir JAV temomis, atkreipiant dėmesį į GMO temą. Be to, pabandysime ieškoti galimybių kaip pasinaudojus saugios kaimynystės prioritetu, spausti Europos Komisiją daryti visus žingsnius, kad būtų stabdomas atominės elektrinės statybų Rusijos federacijoje projektas“, – taigia Susivienijimo Žali.LT koordinatorė Virginija Vingrienė.

Pasak V.Vingrienės, Lietuvos pirmininkavimo metu atsiranda viltis atnaujinti Komisijos iniciatyvą dėl Šalims narėms suteikiamos laisvės apsispręsti dėl genetiškai modifikuotų augalų auginimo. Ši iniciatyva negali būti numarinta. Be to pirmininkavimo metu vienas iš svarbesnių žaliosios darbotvarkės klausimų – klimato ir energetikos politika po 2020-ųjų, todėl žalieji turėtų pasvarstyti apie palankesnes sąlygas šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos mažinimo srityje.

Forume dalyvaus Baltijos aplinkos forumo, Tarptautinio Birutės Galdikas gamtosaugos labdaros ir paramos fondo, Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos Vilkas, Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubo „Aukuras“, VšĮ „Rūpi“, žvejų klubo „Merys“, “Green map Vilnius“ ir kitų žaliųjų organizacijų atstovai.

Renginys yra Europos Komisijos remiamo Grundtvig projekto „Earth S.O.S. through Eco-Creativity“ dalis.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė