Rašytojo R.Sadausko sodyboje vyksta tarmių atlaidai (0)

DieveniškėsRašytojas, gamtininkas Romas Sadauskas jau ne pirmą šiltąjį metų sezoną leidžia savo sodyboje Demeniškių kaime, Lazdijų rajone. Pagalvotum, kad jis pabėgo nuo miesto šurmulio į kūrybinės vienatvės oazę. Bet ne visai taip.

Štai šį šeštadienį, birželio 29 d., 11 val. jau ketvirtą kartą, į savo sodybą, rašytojus, etnologus, šiaip kultūrininkus ir kitus geros valios žmones rašytojas kviečia į Tarmių atlaidus. Žada suvažiuoti per pusšimtį svečių iš visos Lietuvos. Mažas ir vis mažėjantis Dzūkijos kaimelis žmonėmis bent vienai dienai pasipildys penkis kart labiau, nei čia gyvena gyventojų. Tądien čia skambės ne vien dzūkų, bet ir kitos Lietuvos tarmės. Ir ne tik…

Miškininkas Antanas Aleknonis iš Lekėčių (Šakių r.) ūkaus senąsias prūsų melodijas, aukšaitiškai bylos poetas Vladas Braziūnas bei delegacija iš Panevėžio, žemaitiškai – poetė Meilė Kudarauskaitė. Prienų krašto atstovai – bibliotekininkė Genutė Mačiūtė, žurnalistė Ramutė Šimukauskienė bei kelininkas Petras Tertelis – atstovaus suvalkiečių ir dzūkų sandūras šnekas. Punsko krašto atstovai rašytojai Birutė Jonuškaitė ir Sigitas Birgelis kalbės savo krašto dzūkišku dialektu beigi skaitys savo kūrinius apie šio krašto žmones.

Žinoma, daugiausia, kaip ir priklauso, skambės dzūkų klegėsio: žodžių, dainų, muzikos. Be paties vyriausio atlaidų トvyskupo” Romo Sadausko, savo gimtąja tarme kalbės, skaitys ar dainuos etnolgogė Marija Liugienė, poetas ir bardas Albertas Antanavičius-Šekspyras, aktorius Tomas Vaisieta, solistas Danielius Sadauskas, žurnalistė Gema Padribonienė, kultūros darbuotojas Juozas Žitkauskas, literatė Jadvyga Andrulionytė-Vailionienė, pedagogė Audronė Siudikienė iš Druskininkų ir kt. Kapčiamiesčio vaikai dzūkuos ir vaidins.

Tad visi, kuriems vis dar šventa ir brangi sava tarmė, meskite darbus ir važiuokite į Tarmių atlaidus Demeniškėse, Lazdijų rajono Avižienių seniūnijoje.

Šeimininkas žada: „Kol neišsikalbėsime, tol neišsiskirstysime…“

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kalba, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė