Vilniuje atidaroma paroda „Freska – dailyraštis ant sienos“ (0)

Bbirželio 26 d., trečiadienį, 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje Vilniuje (Šv. Jono g. 11) bus atidaryta paroda Tarptautinių kūrybinių dirbtuvių dalyvių, Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos dailės akademijų studentų ir dėstytojų, darbų paroda „Freska – dailyraštis ant sienos“.

Paroda kurioje bus galima susipažinti su tradicinės Vilniaus freskos šiuolaikine interpretacija profesionalų darbuose, atliktuose akvarelės, piešimo, tapybos technikomis veiks nuo birželio 26 d. iki liepos 3 d.

Kūrybinių dirbtuvių, kurias organizuoja Vilniaus dailės akademija (projekto kuratorė Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedros dėstytoja Živilė Jasutytė), tikslas –  supažindinti Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos monumentaliosios dailės – freskos studentus su vertinga  Lietuvos istorine freska Vilniaus senamiestyje, Pažaislio kamaldulių vienuolyno ansamblyje, Trakų rajono sakralinėse erdvėse, Lentvario, Trakų Vokės ir Užutrakio dvarų sodybų ansambliuose. Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos studentams sudaryta unikali galimybė susipažinti su sakraline monumentaliąja daile bažnyčiose, vienuolynuose ir kitų tikybų maldos namuose, perprasti freskos naudojimo visuomeninėse ir asmeninėse erdvėse skirtumus ir panašumus. Išvykų į objektus metu buvo aktualizuojamas šiuolaikinio kūrėjo santykis su istorine sienine tapyba, keliami šiandieninio kūrėjo atsakomybės ir tradicijų tęsimo  klausimai. Seminaro „Freska Lietuvoje nuo seniausių laikų iki 1945 m.“ metu trijų šalių atstovai pateikė savo potyrius ir senų meistrų darbų vertinimus, kurie padėjo išryškinti trijų šalių bendrojo paveldo vertinimo panašumus ir skirtumus, padėjo ieškoti tampresnių bendrystės ryšių.

Užutrakio dvaro sodyboje jaunieji freskų meistrai kūrė  savus freskos projektus viešajai erdvei restauruojamoje Užutrakio dvaro sodybos buvusioje virtuvėje.  Šiame Užutrakio sodybos pastate yra formuojama viešoji kultūrinio turizmo erdvė, todėl jos meninis apipavidalinimas yra labai atsakinga užduotis, reikalaujanti gilių ir profesionalių sprendimų. Freskos studentų sukurti viešosios reprezentacinės erdvės dekoro projektai pasitarnaus, priimant brandų sprendimą dėl interjerų įrengimo. Kūrybinių dirbtuvių organizatoriai  taip pat numato išleisti  seminaro dalyvių darbų katalogą ƒ„Freska ir meistrystė: palikimas, tradicija ir perspektyvos“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė