Siekiama bausti ir kontrabandinių rūkalų bei alkoholio pirkėjus (0)

Alkoholis ir cigaretėsAdministracinė atsakomybė turėtų būti taikoma kontrabandines cigaretes ir alkoholį įsigijusiems asmenims – taip šiandien nusprendė ministrų kabinetas.

Iki šiol nuobaudos taikytos tik už akcizais apmokestinamų prekių laikymą, gabenimą, naudojimą ar realizavimą pažeidžiant nustatytą tvarką. Tačiau toks teisinis reguliavimas, kuomet nėra numatyta atsakomybė nelegalių alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių pirkėjams, skatina kontrabandą. Projekte siūloma, kad už teisės aktų tvarka nepaženklintų alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių įsigijimą baudos būtų diferencijuotos pagal įsigytų prekių vertę.

Bauda nuo 100 iki 300 litų su prekių konfiskavimu būtų taikoma asmenims, įsigijusiems nelegalių alkoholinių gėrimų ar tabako gaminių, jei jų vertė neviršija dviejų minimalių gyvenimo lygių (260 litų). Jei prekių vertė viršija du, bet neviršija 10 minimalių gyvenimo lygių (260–1,3 tūkst. litų), būtų skiriama 1- 5 tūkst. litų bauda su prekių konfiskavimu. Bauda, siekiančia 5-10 tūkst. litų ir prekių konfiskavimas grėstų tuomet, kai kontrabandos vertė viršija dešimt, bet neviršija penkiasdešimties minimalių gyvenimo lygių (1,3–6,5 tūkst. litų). Jei kontrabandinių prekių vertė viršytų penkiasdešimt minimalių gyvenimo lygių, tuomet grėstų piniginė bauda nuo 10 tūkst. iki 20 tūkst. litų su šių prekių konfiskavimu.

Kontrabandinių prekių vertę siūloma apskaičiuoti pagal jų muitinę vertę, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius.

Teisingumo ministerijos parengti įstatymų projektai dar bus svarstomi Seime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė