Kipre nustatytas Niukaslo ligos atvejis (0)

Harvestpatch.com nuotr.

Harvestpatch.com nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Kipre nustatytas Niukaslo ligos atvejis. Kaip pranešė Kipro veterinarijos specialistai, šis virusas nustatytas dviejuose mėsinių vištų paukštynuose, kur buvo laikoma daugiau kaip 115 tūkstančių viščiukų broilerių.

Šiuose paukštynuose padidėjo paukščių gaištamumas, viščiukams atsirado kvėpavimo ir nervų sistemos pakitimų. Buvo paimti mėginiai ir nusiųsti į šalies kompetentingą laboratoriją ištirti dėl Niukaslo ligos ir paukščių gripo. Ištyrus mėginius, patvirtintas Niukaslo ligos virusas. Kipro atsakinga institucija aplink protrūkio vietą nustatė apsaugos ir priežiūros zonas, visi paukščiai sunaikinti.

„Lietuvoje visi veisliniai stambiųjų paukštynų paukščiai profilaktiškai vakcinuojami nuo Niukaslo ligos. Be to, yra paruošti neatidėliotinų priemonių planai, kasmet vykdoma šios ligos stebėsena. 2012 metais buvo ištirti 3 122 naminių paukščių mėginiai, užkrato nerasta. Nors Lietuva neįveža paukščių iš Kipro, tačiau paukščių augintojai turėtų būti budrūs ir stebėti, ar nepasikeitė jų augintinių elgsena, o įtarus ligos požymius, nedelsiant kreiptis į privatų veterinarijos gydytoją ar pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai visą parą veikiančia nemokama telefono linija 8-800-40403“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Artūras Šimkus.

Niukaslo ligą sukelia virusas. Ja serga naminiai ir laukiniai paukščiai. Jautriausios Niukaslo viruso sukėlėjui yra vištos, mažiau jautrios – antys ir žąsys. Virusas gali būti perduodamas tiesioginio ir netiesioginio kontakto būdu, per infekuoto paukščio išskyras, užterštus pašarus, vandenį, įrenginius, instrumentus, drabužius ir net patalpas. Niukaslo liga sergantys paukščiai kosti, kvėpuoja išsižioję, jiems sutrinka koordinacija, svyruoja, eina ratu, gali susukti kaklus, atsiranda traukuliai, galvos drebėjimas, galūnių ir sparnų paralyžius. Susirgusių paukščių pagydyti galimybių nėra. Ligos židinys izoliuojamas, užsikrėtę paukščiai naikinami, patalpos valomos ir dezinfekuojamos.

Niukaslo liga Lietuvoje paskutinį kartą buvo užregistruota 1989 metais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė