Vilniuje bus atidaryta V.Kašinsko tapybos paroda „Mitologiniai akmenys“ (3)

Virginijus Kašinskas | asmeninė nuotr.

Virginijus Kašinskas | asmeninė nuotr.irginijus Kašinskas

2013 m. birželio 27 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyks dailininko Virginijaus Kašinsko autorinės tapybos parodos „Mitologiniai akmenys“ atidarymas. Šią parodą jau galima lankyti nuo birželio 21 d. Parodoje rodomi paveikslai yra sukurti 2008–2009 m. Lopaičių etnomitologiniame komplekse (Rietavo sav. Tverų sen.) tapybos plenerų metu. Parodos atidarymo metu bus rodomi vaizdo įrašai iš tų Žemaitijos vietų, kur buvo atrasti keistų formų ir dydžių akmenys su neįprastais simboliniais ženklais. Parodos paveikslus pristatys šių tapybos darbų autorius Virginijus Kašinskas.

„Manau, kad kiekvienam būtina stengtis suvokti savo tautą, kurioje gimė, jos kultūrą, perimti senolių ir tėvų dvasinę patirtį, papročius, visa tai puoselėti ir perduoti ateinančioms kartoms. Nors visa tai mes patiriame nesąmoningai, tačiau sąmoningas gilinimasis atvertų nuostabius Lietuvių tautos per amžius sukauptus dvasinius klodus, išsaugotus mituose, legendose, pasakose, dainose, šokyje, muzikoje ar dailėje“, – sako tapytojas V.Kašinskas.

V.Kašinskas gimė 1955 m. Šilalės rajone. 1981–1987 m. studijavo ir baigė tapybos specialybę Vilniaus dailės institute (dab. Dailės akademija). Nuo 1992 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. 2005 m. jam buvo suteiktas meno kūrėjo statusas. Parodose dalyvauja nuo 1987 m. V.Kašinskas yra surengęs 63 autorines tapybos ir piešinių parodas Lietuvoje bei užsienyje.

Paroda „Mitologiniai akmenys“ veiks iki šių metų lapkričio 1 d.

V-Kasinsko-paroda-mitologiniai-akmenys

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė