Pristatytos Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtos monetos (1)

Lietuvos banko nuotr.

Lietuvos banko nuotr.

Šiandien, birželio 25 dieną, Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 50 litų kolekcinę (proginę) ir 1 lito kolekcinę (proginę) apyvartinę monetas, skirtas Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai.

11 val. pristatymo renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, monetų dailininkas Rytas Jonas Belevičius, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Monetas nukaldino UAB Lietuvos monetų kalykla. 50 litų sidabrinės monetos tiražas – 4 000 vienetų, 1 lito monetos iš vario ir nikelio lydinio – 100 000 vienetų.

Nuo išleidimo dienos naujosios kolekcinės monetos bus parduodamos, o apyvartinės monetos keičiamos Lietuvos banko kasose Vilniuje (Totorių g. 2 ir Žirmūnų g. 151) ir Kaune (Maironio g. 25).

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pabrėžė, kad šiandien švenčiamas ir 20-asis atkurtojo lito gimtadienis – 1993 m. birželio 25 d. buvo išleisti atkurtos Nepriklausomos Lietuvos litai, jie tapo tvirta, stabilia ir patikima valiuta.

Dž.Barysaitės nuotr.

Dž.Barysaitės nuotr.

„Prisipažinsiu, ši sukaktis ir ši moneta nėra šiaip gražus sutapimas. Norėjome, kad į platųjį pasaulį ji iškeliautų būtent šiandien, simboliškai paženklindama mūsų nueitą neįtikėtinos pažangos kelią. Prieš 20 metų, kai neseniai atgimusi valstybė išleido į apyvartą pirmuosius atgimusius litus, apie visateisę narystę Europos Sąjungoje – labai tolimoje ir labai sunkiai pasiekiamoje – tegalėjome tik pasvajoti. O šiandien jau visiškai drąsiai imamės didžiulio naujo darbo – pirmininkauti tai pačiai Europos Sąjungos bendrijai“, – sakė V. Vasiliauskas.

Kolekcinėse monetose įamžinami svarbūs mūsų valstybės ir pasaulio istorijos įvykiai, žymūs veikėjai, architektūros paminklai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė