Lietuvos jaunimui – galimybės lengviau susirasti darbą (1)

VDU studentai | vdu.lt nuotr.

VDU studentai | vdu.lt nuotr.

Birželio 25 d. Prezidentė teikia Seimui Užimtumo rėmimo, Valstybinio socialinio draudimo ir Sveikatos draudimo įstatymų pataisas, kurios sudarys galimybę jaunimui savarankiškai ir be jokių tarpininkų atlikti praktiką, įgyti darbo įgūdžių ir lengviau susirasti darbą.

Pagal Prezidentės teikiamas Užimtumo rėmimo įstatymo pataisas, siūloma asmeniui nuo 16 iki 29 metų suteikti teisę savarankiškai ir be jokių tarpininkų sudaryti praktikos sutartį su darbdaviu. Bendra tokios praktikos trukmė galės būti iki 4 mėnesių per vienerius metus. Dabar galimybė jaunimui atlikti praktiką yra tik tose įmonėse ar įstaigose, su kuriomis mokslo įstaiga yra pasirašiusi trišalę sutartį.

Tyrimai rodo, kad per 70 proc. universiteto studentų patys ieško praktikos vietos, nes universitetai nėra sudarę pakankamai trišalių praktikos sutarčių ir neužtikrina praktikos vietų visiems jos siekiantiems.

Šiuo metu pats praktiką susiradęs studentas nėra draudžiamas nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniu draudimu. Todėl Prezidentė teikia Valstybinio socialinio draudimo ir Sveikatos draudimo įstatymų pataisas, kuriomis siūloma savarankiškai praktiką atliekančius jaunus žmones drausti nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniu draudimu bei sveikatos draudimu valstybės lėšomis.

Naujausiais duomenimis, jaunimo nedarbas Lietuvoje yra beveik dvigubai didesnis negu bendras nedarbo vidurkis – šiuo metu darbo šalyje neturi 21,2 proc. jaunimo, o bendras nedarbo lygis – 12,5 procento.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė