Europos filosofijos garsenybės Vilniuje diskutuos apie nihilizmą ir vaizduotę (0)

LogoLiepos 1-5 d. vieni reikšmingiausių XXI a. filosofų atvyksta į Lietuvoje organizuojamą tarptautinę konferenciją „Nihilizmas ir vaizduotė“. Vilniaus universiteto Religijos studijų ir tyrimų centro renginyje pranešimus skaitys keturi pasaulinio garso mąstytojai, kurie viešose diskusijose kartu su kolegomis iš Italijos, Prancūzijos, Airijos, Izraelio, Ispanijos ir Lietuvos nagrinės įsivaizduojamybės ir nihilizmo įtampas naujųjų technologijų epochoje.

„Kviestiniai konferencijos pranešėjai Džianis Vatimo (Gianni Vattimo), Bernardas Stiegleris (Bernard Stiegler), Ričardas Karnis (Richard Kearney) ir Žanas-Žakas Vanenburgeris (Jean-Jacques Wunenburger) savo atvykimu parodo, kad pradedame vaduotis iš intelektualinės provincijos kompleksų. Tai mąstytojai, kurių idėjos tiesiogiai veikia Europos kultūrinį ir visuomeninį gyvenimą, kurie, reaguodami į šiandienos pasaulio iššūkius, pasiūlė originalias postmetafizines teorijas,“ – teigia konferencijos organizatorė profesorė Rita Šerpytytė.

„Visi šie filosofai yra gyvų klasikų liudininkai, mokęsi pas Hansą-Georgą Gadamerį, Paulą Riksurą, Žaką Deridą ar Gastoną Bachelardą – autorius, kurie jau įtraukti į filosofijos vadovėlius. Tačiau šiandien jie patys tapo mąstymo novatoriais, įtakingais technologijų eros kritikais, kovojančiais už įvairias laisves, etinę atsakomybę ir autentišką žmogaus kūrybingumą,“ – pabrėžia vienas iš konferencijos programos sudarytojų filosofas Kristupas Sabolius.

Ekscentriškas mąstytojas ir italų europarlamentaras Džianis Vatimo išgarsėjo praėjusio amžiaus pabaigoje pasiūlydamas originalią „silpnojo mąstymo“ koncepciją. Krikščionybės svarbą akcentuojantis filosofas atvirai ir drastiškai polemizuoja su bažnyčia – jam priklauso ir garsioji frazė „tik dėl Dievo esu ateistas“. Paradoksalus santykis su religija atskleidžiamas ir lietuviškai išleistoje jo knygoje „Tikėti, kad tiki“.

Prancūzų filosofas Bernardas Stiegleris – žinomas visame pasaulyje kaip vaizduotės ir technikos tyrinėtojas, originaliai interpretuojantis kino ir sąmonės ryšį. Įkalintas už ginkluotą apiplėšimą, filosofijos tekstais jis susidomėjo kalėjime. Iš esmės pakeitęs savo gyvenimą, šiandien Stiegleris tapo vienu įtakingiausių Prancūzijos visuomeninio gyvenimo veikėjų, įkūrė filosofinę mokyklą ir politinę grupuotę „Ars industrialis“, kurioje mokoma ir „savęs paties keitimo technikos“.

Airių profesorius Ričardas Karnis, vienas originaliausių vaizduotės tyrinėtojų, dirbantis Bostono, Dublino, Sorbonos ir Nicos universitetuose, išgarsėjo aktyviai rengdamas pasiūlymus taikos sutarčiai su Šiaurės Airija. Prancūzų teoretikas Žanas-Žakas Vanenburgeris parašė 17 knygų mito, įsivaizduojamybės ir utopijos temomis, kuriose nagrinėja kūrybingumo atrofijos ir pertekliaus klausimus.

Visi pranešimai konferencijos metu vyks anglų kalba arba prancūzų kalba su vertimu. Konferencijos programa ir daugiau informacijos rasite čia ir čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė