V.Makūnas ragina šalies valdžią daugiau dėmesio skirti savivaldai (0)

Meras V.Makūnas ir Seimo pirmininkas V.Gedvilas Raudondvario dvare

Meras V.Makūnas ir Seimo pirmininkas V.Gedvilas Raudondvario dvare

Birželio 20 dieną Kauno rajone lankėsi LR Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas ir jo komandos nariai. Meras Valerijus Makūnas Seimo vadovui pristatė savivaldybės vykdomus projektus ir ragino šalies valdžią aktyviau remti savivaldą bei padėti spręsti aktualias vietos problemas.

Kelionė po Kauno rajoną prasidėjo Kačerginėje. Čia Seimo pirmininko laukė meras V.Makūnas, jo pavaduotojai Petras Mikelionis bei Antanas Makarevičius, Savivaldybės administracijos vadovai.

Kačerginėje Kauno rajono savivaldybė įgyvendina net kelis ES remiamus projektus. Čia vyksta dideli vandentvarkos darbai, statoma upių prieplauka. Miestelio viešosioms erdvėms sutvarkyti skirta 2,5 mln. litų, daugiafunkciniam centrui – 3,3 mln. litų.

V.Makūnas papasakojo senokai puoselėjamą viziją sukurti patrauklų Vidurio Nemuno turizmo žiedą, kuris sujungtų Marvelę, Kačerginę, Zapyškį, Kulautuvą, Netonis, Šilelį ir baigtųsi Lampėdžiuose.

Marvelė ir Kačerginė jau sujungtos dviračių trasa. Dabar prasidėjo jos tiesimo darbai Zapyškio link.

Susitikime dalyvavęs architektas Gintaras Prikockis pristatė kultūros paveldo – Zapyškio Šv.Jono Krikštytojo bažnyčios bei jos aplinkos sutvarkymo projektą. Taip pat buvo kalbama apie lyninį keltuvą per Nemuną, kuriuo planuojama sujungti Zapyškį su Kulautuva.

Mastaičiuose buvo kalbama apie šios sparčiai augančios gyvenvietės perspektyvas. V.Makūnas akcentavo, kad čia reikia vaikų darželio ir pradinės mokyklos. Kalbėta ir apie Kauno kolegijai priklausančio baseino ateitį.

Mastaičiais domisi ir Vidaus reikalų ministerija, brandinanti planus čia steigti Policijos akademijos mokymų bazę.

Didelės permainos laukia ir Garliavos A.Mitkaus vidurinės mokyklos. Joje prasidėjo renovacijos darbai. Artimiausioje ateityje šią mokyklą ketinama pertvarkyti į pagrindinę, o dalį patalpų pritaikyti vaikų darželiui.

Garliavos meno mokykloje Seimo pirmininko ir mero laukė staigmena – jaunųjų šios mokyklos auklėtinių koncertas. Mokykla išugdo daug talentų, rengia pripažinimo susilaukusį tarptautinį jaunųjų atlikėjų konkursą „Gradus ad Parnasum“. Vis dėlto šios ugdymo įstaigos materialinė bazė yra apverktinos būklės – prieš keletą metų pradėtą statyti mokyklos priestatą dėl lėšų trūkumo teko užkonservuoti.

V.Gedvilas su V.Makūnu taip pat lankėsi Garliavos sporto centre, kurį Kauno rajono savivaldybė prieš keletą metų pastatė už savo lėšas. Investicija pasiteisino – dabar modernūs rūmai tarnauja ne tik sportininkams, bet ir kultūros renginiams, bendruomenės šventėms.

Seimo vadovo vizitas baigėsi atgimstančiame Raudondvario dvare, kur jau liepos 4 dieną ketina atvykti Europos parlamentų vadovų delegacija.

Pristatydamas Seimo pirmininkui problemas, V.Makūnas pastebėjo, kad savivaldybėms yra priskirta daug įvairių funkcijų, tačiau dėl nepakankamų įgaliojimų ir menko finansavimo jas sunku vykdyti. „Pirmiausia, tai kelių tvarkymas, melioracijos sistemų atnaujinimas. Rajone yra nacionalinės reikšmės verslo projektų, kuriems taip pat reikia Vyriausybės ir Seimo dėmesio“, – kalbėjo V.Makūnas.

V.Gedvilas gyrė Kauno rajoną už įgyvendinamus projektus ir žadėjo visokeriopą paramą. „Džiaugiuosi tuo, ką pamačiau, – teigė Seimo pirmininkas. – Gerai, kad Kauno rajono vadovai mato žmonių problemas ir stengiasi jas spręsti.“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė