Visuomenininkai kviečia į kovą prieš Vilniaus viešojo transporto reformą (3)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Vilniečių bendruomenė vis garsiau pradeda reikšti nepasitenkinimą miesto viešojo transporto reforma, kuri planuojama nuo liepos 1 d.

Birželio 21 d. nuo 17 val. prie Vilniaus savivaldybės prasidės aktyvių transporto keleivių akcija – prie stotelių su plakatais rinksis Judėjimo už troleibusus Vilniuje atstovai ir kalbės su keleiviais apie numatomą reformą, dalins informacines skrajutes, kvies į mitingą.

Birželio 26 d. gautas leidimas rengti jungtinį viešojo transporto reformos priešininkų mitingą. Tuo metu savivaldybės opozicija planuoja skūlyti Vilniaus tarybai laikinai nutraukti reformą kol bus įvertintos visos visuomenininkų pastabos ir pasiūlymai. Mitinge dalyvaus judėjimo už troleibusus Vilniuje aktyvistai, privačių vežėjų, savivaldybės tarybos opozicinių politinių partijų atstovai, vairuotojų profesinės sąjungos, aplinkosauginių organizacijų atstovai.

Vienas iš akcijos organizatorių, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas teigia: „Kai paaiškėjo visos reformos teisinės ir techninės aplinkybės, daugelis Vilniečių buvo šokiruoti. Savivaldybės viešieji ryšiai mums nesako, kad vadinami nauji greitieji dujiniai autobusai važinės retai, dalis jų bus seni ir dyzeliniai. Kai pradėjome kalbėti su Vilniaus tarybos nariais, paaiškėjo, kad kai jie pernai balsuodami už naują strateginį transporto planą visai nebuvo supažindinti su troleibuso naikinimo planu. Jis atsirado tik dabar,pradėjus sisteminę troleibusų nepriežiūrą mero ir pavaldžių biurokratų lygmenyje, jokio demokratiškai rinktos tarybos palaiminimo tam nebuvo. Tik visuomenės spaudimo dėka Zuokas pagaliau pripažino (interviu LRT), kad naikins troleibuso sistema. Ar tai daroma dėl tramvajaus?“

Pokiliminis susitarimas naikinti visus Vilniaus troleibusus paskatino vilniečius jungtis į visuomeninį judėjimą ir rengti protesto akcijas, mitingus, analizuoti savivaldybės milžiniškus dokumentus, specialiuosius planus, eismo grafikus. Judėjimo iniciatoriaus, vilniečio Mariaus Markevičiaus teigimu: „Švarūs ir ekologiški troleibusai kainuoja kur kas pigiau nei tramvajus. Pavyzdžiui visus esamus troleibusus važinėjančius 22-se maršrutuose pakeisti naujais, patikimais lietuviškais (Amber) tereikėtų apie 200 mln. litų per kelerius metus. Tuo tarpu, pavyzdžiui, viena tramvajaus linija kainuotų trigubai daugiau, neskaitant pačių tramvajų, kurių vieno kaina – nuo 7 mln. litų. Kur logika tiesti tramvajų, jei jis vis tiek stovės kamščiuose kaip ir troleibusas?“

Parsisiųsk skrajutę iš ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė