Lietuvos žemdirbiai nesiruošia parduoti žemės danams (12)

zeme_dirvos.ltBirželio 19 d. Danijos ambasadoje Lietuvos žemdirbių atstovai – Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas ir Tarptautinio skyriaus vedėja Rūta Bičiuvienė, kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias“ vadovė Juratė Dovydėnienė, Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos atstovas Nikolajus Dubnikovas ir ūkininkas Pranciškus Šliužas – susitiko su Danijos Parlamento bei Maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės ministerijos atstovų delegacija. Į Lietuvą atvyko Danijos maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės ministrė M. Gjerskova (Mette Gjerskov), Danijos Parlamento Maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės komiteto pirmininkas R. Kristensenas (Rene Christensen), parlamentarai E. Bonesenas (Erling Bonnesen), K. Gardstedas (Karin Gaardsted), L. Rodas (Lotte Rod), komiteto sekretorė J. Christensenas (Jette Christensen), susitikime taip pat dalyvavo Danijos ambasadorius Lietuvoje j. Molde (Jorgen Molde).

Svečiai iš Danijos domėjosi Lietuvos žemės ūkiu, ypač galimybėmis po 2014 m. nusipirkti žemės užsieniečiams. Lietuvos ūkininkų atstovai dar kartą pakartojo Visuotiniame žemdirbių suvažiavime išsakytą poziciją – apie žemės pardavimą užsieniečiams bus galima kalbėti tik tada, kai Lietuvos ūkininkų gaunamos tiesioginės išmokos prilygs ES vidurkiui. „Mūsų ūkiai vis dar kuriasi – turime duoti jiems galimybę, pirmiausia sudaryti mūsų žemdirbiams sąlygas įsigyti žemės“ – kalbėjo ŽŪR pirmininkas A.Stančikas – „Tai nebus įmanoma, jei jau dabar žemę galės laisvai pirkti užsieniečiai, senųjų ES šalių piliečiai, kurių gaunamos tiesioginės išmokos keliskart didesnės, taigi ir finansinės galimybės visai kitos. Tokia konkurencija būtų nesąžininga“.

Svečiai iš Danijos taip pat domėjosi Lietuvos ūkių dydžiu, stebėjosi, kaip Lietuvoje išsilaiko smulkūs ūkiai ir teiravosi, ar nekuriama ūkių stambinimo vizija. ŽŪR pirmininkas A.Stančikas į šiuos pastebėjimus atsakė, jog Lietuvoje sugyvena ir yra reikalingi įvairaus dydžio ūkiai. „Ir stambūs ūkininkai, ir šeimos ūkeliai – visi jie kuria tam tikrą produktą, suteikia žmonėms užimtumą. Visiems jiems turi užtekti vietos po saule ant Lietuvos žemės“ – teigė A.Stančikas.

Danijos delegacija kiek nušvietė ir padėtį jų šalyje – ten dėl pernelyg intensyvios žemdirbystės kilo daug ekologinių problemų, pažeista ekosistema. Todėl nenuostabu, jog danai žvalgosi žemių užsienyje – taip pat ir Lietuvoje. Tačiau mūsų žemdirbiai neketina leisti, kad Danijos problemos būtų užkeltos ant mūsų pečių. Apvertus žemės pardavimo klausimą kitaip ir paklausus, kiek lietuvių turi žemės Danijoje, svečiai sugebėjo pasakyti tik, kad nemažai lietuvių dirba Danijos žemės ūkyje, tačiau žemė jiems gerokai per brangi, taip netiesiogiai patvirtindami Lietuvos žemdirbių poziciją, jog šiuo metu finansinės ūkininkų galimybės yra toli gražu nelygios.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė