Kviečia mokslinė-praktinė diskusija „Tautinis paveldas – mūsų pasididžiavimas ir ateitis“ (0)

ktkc.lt nuotr.

ktkc.lt nuotr.

Birželio 21 d., penktadienį, 10 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) įvyks tarptautinė mokslinė-praktinė apskritojo stalo diskusija „Tautinis paveldas – mūsų pasididžiavimas ir ateitis“. Renginį organizuoja Lietuvos edukologijos universitetas, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija, Lietuvos liaudies kultūros centras, Lietuvos kalbų pedagogų asociacija kartu su Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Kipro, Vokietijos ir Rumunijos partneriais, įgyvendindami Europos Sąjungos Grundtvig mobilumo projektą „Mokymasis prie židinio“.

Projekto „Mokymasis prie židinio“ tikslas – mokytis perduoti iš kartos į kartą savo tautos kultūrinį paveldą (tradicijas, papročius), puoselėti pagarbą ir toleranciją kitų tautų kultūroms naudojant istorijų pasakojimo, imitavimo, dainavimo, vaidybos, žaidimo metodus.

„Židinys“ – tai metafora, pažyminti tautos identitetą ir tautos kultūrą. Projekto metu kiekviena šalis-partnerė pristatys savo „židinį“ – kultūros tradicijas, papročius, amatus, kulinarinį paveldą. Bendravimas prie kiekvienos tautos židinio atskleis projekte dalyvaujančių Europos šalių kultūrų panašumus ir skirtumus, skatins giliau pažinti ir saugoti savo bei kitų tautų kultūrines tradicijas, sustiprins tarpkultūrinio bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius, skatins kūrybiškumą, padės ugdyti kultūrines ir tarpkultūrines pedagogų bei studentų kompetencijas.

Seime organizuojamame renginyje šalims-partnerėms bus pristatytos lietuvių tautos kultūros tradicijos, pasidalyta patirtimi, kaip jaunimas mokomas papročių, tradicijų puoselėjimo, kaip iš kartos į kartą perduodamos žinios ir įgūdžiai.

Diskusijoje dalyvaus Kultūros ir Švietimo ministerijų, Lietuvos edukologijos universiteto Profesinių kompetencijų tobulinimo instituto, Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos, Lietuvių kalbos instituto, Lietuvos liaudies kultūros centro, Lietuvių etnokultūros draugijos, Soros International House, Valstybės institucijų kalbų centro atstovai, mokyklų pedagogai bei 5 ES šalių atstovai- projekto partneriai.

Tą pačią dieną Seime vyks atvirų dūrų dienos renginiai:

15 val. Vitražo galerijoje (Seimo I r.) bus atverta fotomenininko Vytauto Daraškevičiaus paroda „Metai saulės ratu“.

15.30–16.30 val. Parlamento galerijoje (Seimo I r.) įvyks tautinių rūbų kolekcijos pristatymas-koncertas.

13–17 val. – atvirų durų valandos Seimo I rūmuose. Įėjimas per I rūmus, nuo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos pusės. Primename, kad atvirų durų valandų lankytojams nereikalinga išankstinė registracija.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė