Kuriamas vieningas požiūris į trijų šalių saugomas teritorijas (0)

Vištyčio RP direktorius N. Paškauskas su kolegomis iš Rusijos | Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Vištyčio RP direktorius N. Paškauskas su kolegomis iš Rusijos | Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Rusijos Federacijoje Kaliningrade vyko tarptautinis seminaras „Kūrybingumas ir bendradarbiavimas Baltijos jūros Pietryčių regione“.  Iš Lietuvos seminare dalyvavo Vištyčio regioninio parko direktorius Nerijus Paškauskas ir vyr. specialistė Rimutė Gagienė. Pagrindinis dėmesys konferencijoje skirtas šio regiono teritorijos žmogiškiesiems ištekliams, kūrybinių ir bendradarbiavimo galimybių paieškai.

Konferencijoje darbas vyko keturiose sekcijose. Dalyviai aptarė bendradarbiavimo klausimus meno, kultūros, mokslo, turizmo srityse. Vištyčio regioninio parko direkcijos darbuotojai, kartu su Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, Danijos atstovais dalyvavo sekcijos „Turizmas Baltijos jūros Pietryčių regione: tarptautinio bendradarbiavimo potencialas“ darbe. Pagrindinis dėmesys buvo skirtas pasidalinti patirtimi ir numatyti tolesnes bendradarbiavimo galimybes Vištyčio ežero ir Ramintos girios teritorijoje. Ši konferencija – tai trečiasis bendras trijų valstybių atstovų iš Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos susitikimas. Pirmasis vyko Lenkijoje, antrą kartą visų šalių atstovai susirinko Vištytyje, o trečiasis susitikimas ir pasiektų rezultatų apibendrinimas vyko šioje konferencijoje. Visų trijų šalių atstovai pasidžiaugė, kad jau patvirtintas finansavimas bendram projektui „Vištyčio ežeras, Ramintos giria: vieningos bendradarbiavimo strategijos formavimas“. Šį projektą finansuoja Baltijos šalių modernizacijos fondas. Pasak vieno iš pagrindinių Europos Sąjungos strategijos Baltijos jūros regione koordinatorių iš Vokietijos Volfo Borno šis projektas turi tapti pavyzdiniu projektu sukurtoje ES Baltijos regiono vystymo strategijoje.  Konferencijos dalyviai skaitė pranešimus apie savo šalies saugomą teritoriją, stengdamiesi įžvelgti vientisumą ir matyti vertybes kaip nedalomą vienetą, nesvarbu kas tai būtų ar Vištyčio ežeras, kurio vanduo skalauja Lietuvos ir Rusijos krantus, ar Ramintos giria besidriekianti per Lenkiją ir Rusiją. Projekto tikslas – sukurti patrauklią, visiems prieinamą informacinę sistemą „be sienų“, žvelgiant į vertingiausius trijų šalių saugomus objektus, siekiant apžvelgti išsaugotas tradicijas, skirtumus, pasidalinti patirtimi. Užbaigus projekto vykdymą 2014 metų rugsėjį, turėtų būti sukurtas internetinis puslapis „Vieningas gamtinis kompleksas: Vištyčio ežeras – Ramintos giria“, išleistas lankstinukas ir numatytos gairės tolesniam bendravimui. Projekto vykdymo metu kiekvienoje valstybėje bus vykdomas ekspedicijos, kuriose dalyvaus visų šalių atstovai, ekspertai, įtraukiami ir vietiniai gyventojai.

Pasidalijimas patirtimi, akiračio praplėtimas, siekimas išsiaiškinti ir suprasti ne tik mus jungiančių gamtos vertybių svarbą, bet ir žmonių tarpusavio santykių reikšmingumą, siekiant sudaryti vieningos, patrauklios, teritorijos tinklą su informacine sistema, kiekvienos šalies tradicijų, papročių, amatų demonstravimu – tai vienas iš tolimesnių veiklų siekų.

Antrąją konferencijos dieną aplankytas Kaliningrado srityje įkurtas Vištyčio ekologijos – istorijos muziejus, grožėtasi Ramintos girios platybėmis. Iš Lietuvos pusės Vištyčio krašto gyventojai ir regioninio parko lankytojai Ramintos girių lopinėliu kiek akys aprėpia gali gėrėtis „permetę“ žvilgsnį anapus Vištyčio ežero, tačiau pavaikščioti po plačialapius, vienus iš stambiausių ir vertingiausių miškų masyvų Centrinėje Europoje – didelis malonumas. Ramintos girių masyvą apie 30 kilometrų besidriekiantį į vakarus nuo Vištyčio, dalijasi Rusijos Federacija ir Lenkija.

Vištyčio regioninio parko darbuotojai iš konferencijos grįžo ne tik dar kartą įsitikinę, jog posakis apie rusišką svetingumą nepramanytas, bet ir pasiruošę kartu su pagrindiniu projekto pareiškėju Šiaurės šalių ministrų tarybos informaciniu biuru Kaliningrade, projekto partneriais: Romintos girios fondu Lenkijoje, Vištyčio ekologijos – istorijos muziejumi Rusijoje ir Vištyčio regioninio parko direkcija Lietuvoje įgyvendinti jau įsibėgėjusį projektą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė