Biržų jaunimas kviečia gyventi sveikiau ir aktyviau (0)

Thekidswindow.co.uk  nuotr.

Thekidswindow.co.uk nuotr.

Vaikai ir paaugliai kiekvieną dieną turėtų judėti, mankštintis ir sportuoti ne mažiau kaip valandą. Deja, daugelis jų gerokai mieliau leidžia laisvalaikį prie kompiuterio nei bėgioja, važinėja dviračiu ar lankosi sporto salėje. Biržų „Atžalyno“ vidurinė mokykla, dalyvaudama didžiausiame Lietuvoje pilietiškumo ugdymo projekte „Kuriame Respubliką“, ragina jaunimą rinktis aktyvų laisvalaikį, kurti sveiką ir stiprią „Atžalyno“ Respubliką.

„Lietuvai reikia sveikų, stiprių ir energingų piliečių, norime, kad būtent tokie užaugtų mūsų mokiniai. Didžiuojamės, kad mūsų mokyklą baigė galiūnas Žydrūnas Savickas, jis yra puikus pavyzdys jaunajai kartai, – sako „Atžalyno“ vidurinės mokyklos muzikos mokytoja Jolanta Vasiliūnienė. – Kad jaunimas būtų sveikas, nepakanka daugiau judėti – būtina sveikai maitintis, atsisakyti žalingų įpročių. Pastarąjį pusmetį šiems klausimams skyrėme itin daug dėmesio įvairiose pamokose.“

Sausio mėnesį kiekviena klasė rengė savo sportinio ugdymo programą. Daugelis jaunuolių nusprendė organizuoti kvadrato, futbolo, tinklinio ar stalo teniso varžybas, tačiau taip pat buvo norinčių vykti plaukioti į baseiną, mokytis jodinėti žirgais ir šokti.

Anot J. Vasiliūnienės, kiekviena klasė stropiai įgyvendino savo planus, todėl mokykloje itin padaugėjo sporto renginių. Dabartiniai ir buvę mokyklos mokiniai išbandė savo jėgas žaisdami krepšinį „Amžiaus mače“. Didelio susidomėjimo sulaukė amatų, sporto ir sveikatingumo mugė ir sporto festivalis. Į jį sugužėję Biržų „Saulės“ gimnazijos, Nemunėlio Radviliškio ir Pabiržės pagrindinių mokyklų mokiniai miklino smegenis viktorinoje „Ką aš žinau apie žalingus įpročius?“, taip pat susirungė turizmo technikos ir žolės riedulio varžybose.

„Nuo sausio mėnesio pirmadieniais, po pirmos pamokos, kiekvienoje klasėje vykdavo penkių minučių rytmetinė mankšta, – pasakoja būsima „Atžalyno“ vidurinės mokyklos vienuoliktokė Viktorija Aukštuolytė. – Nuo mažens „draugauju“ su sportu, tačiau tik vasarą jam lieka daugiau laiko. Tuomet lankausi miesto sporto salėje, važinėju dviračiu.“

Anot V. Aukštuolytės, svarbu, kad ne tik mokytojai, bet ir tėvai skatintų vaikus rinktis aktyvų laisvalaikį, padėtų atrasti mėgstamą sporto šaką.

Pradėję aktyviau ir sveikiau gyventi, mokiniai tikisi išjudinti visus Biržų gyventojus, ateityje suorganizuoti jiems įvairių sporto švenčių.

Biržiečių projektas „Sveika ir stipri „Atžalyno“ Respublika“ yra viena projekto „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“ iniciatyvų. Jas vykdo 120 švietimo įstaigų – bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų, kolegijų – iš 30-ies savivaldybių.

Projektą „Kuriame Respubliką“, kuris tęsis iki 2014-ųjų rugsėjo pabaigos, įgyvendina VšĮ Pilietinės visuomenės institutas kartu su partneriais. Jį finansuoja Europos socialinis fondas pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė