Austrijoje nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripas (0)

Funtimebirdy.com nuotr.

Funtimebirdy.com nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Austrijoje nustatytas aukšto patogeniškumo H7N1 paukščių gripo atvejis.

Kaip pranešė Austrijos veterinarijos specialistai, virusas nustatytas Vienos oro uoste, sulaikius ir paėmus mėginius iš kontrabandinių paukščių siuntos, mėgintos nelegaliai įvežti iš Indonezijos. Austrijos pasienio veterinarijos posto pareigūnai dviejuose kelioniniuose krepšiuose aptiko 60 nelegaliai atgabentų įvairių rūšių papūgų, 39 jau buvo nugaišę.

Austrijos atsakinga institucija nedelsiant ėmėsi visų saugos priemonių, visi likę gyvi nelegaliai atgabenti paukščiai sunaikinti. Šalia oro uosto kitų paukščių laikytojų nėra, tačiau siekiant, kad pavojingas virusas neišplistų, nustatytos apsaugos zonos.

„Neramina tai, jog paukščių gripo situacija Europoje šiais metais itin sudėtinga. Nuolat besikartojantys šios itin pavojingos ligos protrūkiai verčia būti budriais visų valstybių veterinarijos specialistus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuolat vykdo paukščių gripo stebėseną, yra parengusi neatidėliotinų priemonių planą. Kadangi natūralūs šio pavojingo viruso platintojai yra laukiniai paukščiai, labai svarbu mūsų šalies ūkininkams saugoti savo augintinius nuo bet kokių atsitiktinių kontaktų, o pastebėjus keistą paukščių elgesį, reikėtų nedelsiant pranešti privatiems veterinarijos gydytojams ar kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visą parą veikiančia nemokama telefono linija 8-800-40403“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Artūras Šimkus.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė