Vilniuje surengta akcija „Apginsime Šeimą – išsaugosim Lietuvą!“ (nuotraukos, video) (13)

„Apginsime Šeimą – išsaugosim Lietuvą!“

„Apginsime Šeimą – išsaugosim Lietuvą!“

Birželio 16 d. popietę reaguodamos į Seimui svarstyti pateiktas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas bei priiminėjamą „socialines lytis“ įteisinančią Stambulo konvenciją, aktyvios Lietuvos šeimos Vilniaus Gedimino aikštėje buvo susirinkusios į pilietinę akciją „Apginkime šeimą – išsaugokime Lietuvą“. Renginyje dalyvavo apie pusė tūkstančio žmonių.

Renginyje, kurį vedė aktoriai Dalia Michelevičiūtė ir Giedrius Arbačiauskas, kalbėjo psichologė Eglė Mirončikienė, psichoterapeutas Gintautas Vaitoška, tėvų forumo atstovas Renaldas Jančiauskas, motinos ir tėvai.

„Smurto sąvoka naujose įstatymo pataisose yra išplėsta iki absurdo. Dėl mums primetamų naujovių smurtautoju prieš vaiką galės būti pavadintas ir padorus tėvas, griežtu tonu sudrausminęs nepilnametį vaiką, kai šis nenaktinėtų“, – susirinkusiems teigė psichologė E. Mirončikienė.

„Be Lietuvos žmonių pritarimo Vyriausybė pasirašė Stambulo konvenciją. Jei Seimas ratifikuos, būsime priversti nediskriminuoti dėl „socialinės lyties“. Australijos žmogaus teisių komitetas rašo, kad be vyro ir moters yra dar 23 socialinės lytys. Galbūt mūsų „atsilikusioje“ šalyje „socialinių lyčių“ bus kokiu tuzinu mažiau, tačiau priėmus konvenciją aš turėsiu teisę pasivadinti moterimi, o pasų skyrius turės pakeisti mano dokumentus. Tokia tvarka jau galioja Vokietijoje. Jei kas iš jūsų nesutiksite manęs vadinti moterimi, aš galėsiu jus patraukti teisinėn atsakomybėn už lyties tapatybės diskriminaciją. Taip pat vaikų darželiuose ir mokyklose bus diegiamos programos, kurios „griaus stereotipinius lyčių vaidmenis“. Tai reiškia berniukų resocializavimą moteriškumo kryptimi: moteriško stiliaus apsirengimo skatinimą, vos ne privalomą žaidimą su lėlėmis, ir pan., o taip pat ir homoseksualių santykių propagandą“, – po „socialinės lyties“ sąvoka paslėptus dalykus atskleidė psichoterapeutas G.Vaitoška.

Anot vienos iš pilietinės akcijos organizatorių Jolantos Kriščiūnaitės, šio renginio tikslas – atkreipti Lietuvos šeimų ir visuomenės dėmesį į svarstomas įstatymo pataisas, kuriose vaiko teisių apsaugos ir teisėtvarkos institucijoms numatyta galimybė savo nuožiūra, be teismo sprendimo, nedelsiant paimti vaiką iš tėvų ar kitų teisėtų vaiko atstovų.

„Didelė dalis Lietuvos tėvų, susipažinę su svarstomomis pataisomis, pripažino pasijutę grąžinami į sovietmetį. Anuomet juk visomis žmogaus gyvenimo sritimis rūpinosi „visažinė“ totalitarinė valstybė. Tačiau demokratinės Lietuvos valstybės Konstitucija laiduoja tėvams teisę auginti ir auklėti savo pačių vaikus. Čia susirinkome pasisakyti ne tik už šios teisės išsaugojimą, bet ir už prigimtinę šeimą, už vaiko teisę augti su tėčiu ir mama. Esame prieš smurtą, ir smurto tikrai netoleruojame, bet negalime leisti ardyti šeimų, įteisinti socialinių lyčių bei kitų nesusipratimų, paneigiančių mūsų esminės valstybės ląstelės – šeimos – gerovę ir ateitį“, – teigia J.Kriščiūnaitė.

Tiesioginės transliacijos iš pilietinės akcijos „Apginkime šeimą – išsaugokime Lietuvą“ vaizdo įrašas:

Pilietinės telkiamosios akcijos „Apginkime šeimą – išsaugokime Lietuvą“ metu susirinkusieji klausėsi dainų, kūrė Šeimos ugnį, pynė vainikus. Mažieji akcijos dalyviai piešė, pūtė muilo burbulus, žaidė.

Pilietinės akcijos organizatorių teigimu, valstybės pagrindas – šeima – kyla iš vyro ir moters, iš tėvystės ir motinystės, iš tėvų lyčių skirtingumo ir papildomumo. Prigimtiniai vyro ir moters skirtumai, nepriklausantys nuo kultūros ir auklėjimo, skirtingai, bet taip pat reikšmingai kuria šeimą, tautą, valstybę. Šeimos pareiga yra rūpintis ir auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus, kad jie taptų dorais piliečiais, kaip ir skelbiama LR Konstitucijoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

13 komentarų

 1. A:

  Manau, kad jau ne muilo burbulus pūsti reikia, o rimtai reaguoti.

 2. Algimantas:

  Daugiau tokių pilietinių akcijų! Dėkui organizatoriams – tik meile ir ramybe sumažinsim blogį.

 3. medus:

  šaunuoliai organizatoriai – padarytas didelis darbas, tačiau tai tik pradžia. atrodo, kad daugelis žmonių nesuvokia padėties rimtumo su šios fašistinės konvencijos patvirtinimu ir nedalyvauja tokiose akcijose. vienas pastebėjimas – renkantis kalbėtojus, mano nuomone, reikėtų orientuotis į kiek jaunesnę auditoriją. žinoma, garbūs tautos žmonės yra labai svarbūs, tačiau jų pasisakymai sudaro įspūdį, kad vyksta koks bažnyčios pelyčių susirinkimas ar pan. o reikėtų kad kalbėtų specialistai, šiaip aktyvūs piliečiai ir pan.

  • Nepolitikas:

   Valio protinam bukumui. Ir sugalvok : „o reikėtų kad kalbėtų specialistai,“? O gal vaikus „daryti“ irgi reikėtų specialistus kviesti? O tavo „specialistai“, jog visi bukapročiai, kadangi visi mokslininkai senai degradavo. Netikiu, kad tokie „mitingai“, ką nors gali pakeisti – nėra domenu. Briuselinį bardaką, tai neįbaugins. Prancūzijoje netiek triukšmo buvo, o rezultatas yra „0“. O akcijos turi politinį pretekstą ir tiek.

 4. Kemblys:

  Viešas parodomasis pasipiktinimas, ką jūs vadinate AKCIJA, neturi jokios reikšmės, kai valdantieji (beje, valdomi iš užsienio) visuomenei primeta labai daug nesąmonių. Jei rodysime viskam savo nepasitenkinimą, tai pritrūksime žmonių, o keli dalyviai bus nepastebėti.
  Sumušti šeimos narį negalima lyginti su pliaukštelėjimu retą kartą, kai yra už ką. Beje, pliaukštelėjimas, manau, stiprina kūno atsparumą ligoms ir nuima vidinę įtampą. Visi gyvūnai sudrausmina auginamus vaikus.
  Manau, reikia taisyti žmonių pasaulėžiūrą, o įstatymai tegul lieka įstatymais. Pvz., jei žmogus nevagia, tai jam nusispjauti kokie įstatymai draudžia vogti – vidinės ribos stabdo nuo vagysčių. Santykius šeimoje lemia šeimos suvokimas. Pabandykite parašyti šeimos apibrėžimą, paieškotume klaidų.

 5. Reda:

  Ar dalyvavo kas iš seimo narių?

 6. Gariūnas:

  Teisingas mitingas. Pats buvau. Daug jaunimo ir jaunų tėvų su vaikais. Iš Seimūnų mačiau P. Gražulį… ir dar vieną “koncervą” (tas kuris vadovavo Socialinių reikalų komitetui)… prisiminiau Dagį… kitiems “din”…

  • Nepolitikas:

   O ką norėjai pamatyti? Gal Patackį?… Patackas atėjo kovoti su „sisteminiais“, „tipo opozicija opozicijoje“. Taigi sočiai valgydamas, bei gerdamas, Jis susidraugavo su „sisteminiais“. Kas yra jo draugai?…. „1. Algirdas Patackas,
   2. Gediminas Jakavonis, 3. Rytas Kupčinskas, 4. Irena Degutienė, 5. Vytautas Juozapaitis, 6. Edvardas Žakaris, 7. Dangutė Mikutienė, 8. Jaroslav Narkevič, 9. Eugenijus Gentvilas“. – tie kurie balsavo prieš Neringą ir mergaitę. Labai daug rašydamas apie LR Konstituciją, nusižengimus jai ir t.t., Patackas pakeitė savo orientaciją, t.y. pamiršo LR Konstituciją ir vykdo savo veiklą tik atsižvelgdamas į Briuselio valstybingumą. Kaip „tvirtina“ jo „AIŠKINAMASIS RAŠTAS“ – „Įstatymo projektas neprieštarauja Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatoms ir ATITINKA Europos Sąjungos dokumentus.“ O kur dingo LR Konstituciją? Ar jai atitinka „Įstatymo projektas“? Ne žodžio!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė