Siekiama palankesnių sąlygų kino gamybai (0)

kino_juostaBirželio 13 d. Lietuvos Respublikos Seimo plenariniame posėdyje priimtas Pelno mokesčio įstatymo 2 straipsnio, IX1 skyriaus pavadinimo pakeitimo ir papildymo ir Įstatymo papildymo 172, 462 straipsniais įstatymo projektas, kurio tikslas – paskatinti Lietuvos ar užsienio vienetą, veikiantį per nuolatinę buveinę, neatlygintinai suteikti lėšų filmo arba jo dalies gamybai Lietuvoje, suteikiant tokioms įmonėms pelno mokesčio lengvatą.

Tokiu būdu siekiama sudaryti palankias sąlygas filmų gamybai Lietuvoje, pritraukti užsienio filmų gamintojus savo filmus gaminti Lietuvoje, naudojantis Lietuvos ūkio subjekto teikiamomis paslaugomis.

Įstatymo projektu siūloma įtvirtinti apmokestinamųjų pajamų ir pelno mokesčio mažinimo mechanizmą įmonėms suteikusioms lėšų filmo ar jo dalies gamybai Lietuvoje.

Pagal naująją schemą numatyta, kad norint pasinaudoti lengvatomis bent  80 % visų išlaidų filmui ar jo daliai turi būti patiriamos Lietuvoje, mūsų šalyje patirtos išlaidos turi būti ne mažesnės kaip 150 000 litų, o bendra didžiausia neatlygintinai suteiktų lėšų suma negali viršyti 20 % filmo ar jo dalies gamybos sąnaudų.

Didžiausia nauda, kurią gali gauti neatlygintinai lėšų suteikusi bendrovė yra 11,25 % neatlygintinai suteiktų lėšų.

Mokesčių paskatos schema pradės veikti 2014 m. sausio 1d. ir galios iki 2018 m. gruodžio 31d.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė