Prancūzijoje homoseksualus „sutuokti“ atsisakiusiam merui gresia kalėjimas (5)

protestai-prancuzijoje

Protestai Prancūzijoje

Vieno Prancūzijos Baskų krašto miestelio meras atsisakė „sutuokti“ du vyrus, gyvenančius jo savivaldybės teritorijoje, tapdamas pirmuoju, nepaklususiu naujajam šalies įstatymui, numatančiam galimybę „tuoktis“ tos paties lyties asmenims, rašo lifesitenews.com.

Žanui Mišeliui Kolo (Jean-Michel Colo), konservatoriui, vadovaujančiam Arkango miestelio savivaldybei pietų Prancūzijos Atlanto Pirėnų regione, gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų arba bauda iki 75 tūkst. eurų (259 tūkst. litų). Tačiau meras bausmės nebijo ir sako, kad „eis visą kelią iki kartuvių“, priešindamasis šiam įstatymui.

„Aš nemokau, nekurstau kitų merų sekti mano pavyzdžiu, tačiau nevykdysiu nelegitimaus įstatymo, – sako Ž. M. Kolo. – Septyni tarybos nariai ir aš esame šiuo klausimu visiškai vieningi. Neketiname dalyvauti šioje apgaulėje.“

Tokia Arkango mero pozicija yra pirmas toks atvejis, tačiau jų galima tikėtis kur kas daugiau po to, kai Prancūzijoje buvo priimtas homoseksualių asmenų „santuokas“ ir galimybę įsivaikinti įteisinantis įstatymas, įsigaliojęs gegužės 28 d. Be miesto tarybos paramos, pasak Ž. M. Kolo, jis jau sulaukė ir 1,5 tūkst. jį remiančių laiškų.

Kaip balandį pranešė portalas lifesitenews.com, nacionalinė organizacija „Merai už vaikus“ pareiškė, kad 15 tūkst. merų, kurių dauguma vadovauja mažiems miesteliams, ketina atsisakyti „tuokti“ tos pačios lyties asmenis, nors Prancūzijoje tai viena šių pareigūnų prievolių. Organizacijos teigimu, 20 tūkst. žmonių pasirašė peticiją, kurioje reiškiamas prieštaravimas įstatymui, atveriančiam „santuokos“ ir įsivaikinimo galimybę tos pačios lyties asmenims.

Prezidento Fransua Olando (Francois Hollande) vadovaujama socialistų vyriausybė, priėmusi prieštaringai vertinamą įstatymą nepaisant precedento neturinčių ir milijonus prancūzų pritraukusių protestų, pareiškė, jog išimtys pareigūnams, atsisakiusiems jį vykdyti, nebus taikomos, o tai suponuoja baudžiamąją atsakomybę ir Ž. M. Kolo.

„Įstatymai turi būti vykdomi visur ir negali būti nė mažiausio lygybės pažeidimo, – sakė vidaus reikalų ministras Manuelis Valsas (Manuel Valls), reaguodamas į Ž. M. Kolo nepaklusnumą. – Tikiuosi, jog ten (Arkange), kaip ir kitur, nugalės protas“.

Įteisinti savo „santuoką“ siekę Žanas Mišelis Martinas (Jean-Michel Martin) ir Gi Martino Espelas (Guy Martineau-Espel) taip pat užsimena, jog gali imtis veiksmų:

„Meras turi 15 dienų pareikšti savo atsisakymą mus „sutuokti“. Tuomet galėsime kreiptis į valstybės prokurorą“ – nesename interviu „Le Parisien“ sakė Ž. M. Martinas.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė