„Savaitės pjūvis“ apie Gedulo ir vilties dieną bei metinį Prezidentės pranešimą (video) (12)

Č.Iškauskas, „Savaitės pjūvis“

Č.Iškauskas, „Savaitės pjūvis“

Šioje „Penki TV“ apžvalginėje laida „Savaitės pjūvis“ laidos vedėjas, apžvalgininkas Česlovas Iškauskas apie Gedulo ir vilties dieną kalbasi su mokytoja Jūrate Litvinaite.

Kita tema – Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas. Kaip jį vertina politologas Antanas Kulakauskas ir visuomenininkas Darius Kuolys.

Daugiau laidų ir straipsnių galite rasti www.iskauskas.lt bei „Penki TV“ kanalu „YouTube“ ir portale www.alkas.lt.

Penki TV Savaitės pjūvis

Tai apžvalginė laida, kurios kūrėjai drauge su pašnekovais aptaria Lietuvos politikos aktualijas, komentuoja įvykius užsienyje bei padeda nepaklysti svarbiausių naujienų sūkuryje.

Laidos vedėjas: apžvalgininkas Česlovas Iškauskas.
Turite klausimų, pageidavimų ar pasiūlymų? Susisiekite su mumis redakcija@penki.tv arba tel. (8 5) 266 4522

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. lyvis:

  Man tas Kuolys darosi abejotinas visuomenės veikėjas. Kažkodėl jis atsiduoda tarybine praeitimi, Prunskiene. lyvis

 2. et:

  Manau, kad istorikas Kulikauskas mokėjo išlikti labiau objektyviu, nei D.Kuolys, jau kadais Garliavos judėjimą bandęs nukreipti prieš Prezidentę. Tikėjau juo iki šių nelemtų mitingų neva “už teisingumą” ,bet ištikrųjų jau tada prieš Prezidentę organizavimo. Labai gaila, kad šitoks intelektualus protas pats kažkieno yra manipuliuojams. Nejau jam tarptautinis spekuliantas Sorošas “švenytoji karvė”?

  • et:

   o dar galvoju – kodėl Putinas išvijo Sorošą? o ir kitoms NVO liepė registruotis kaip užsienio agentūroms, jei gauna “paramą” iš užsienio. Juk tai ką Sorošas, prikūręs daugiau nei 200 NVO daro kitose šalyse, Putinui turėtų būti naudinga… nes tas šalis tarsi naikina iš vidaus, naikindamos jų valstybingumą..

  • Kažin:

   Ką tas pasakymas “prieš prezidentę” reiškia, man atrodo, kad jis eina iš sovietinio mąstymo.
   Juk piliečiamas teisė, dalyvauti šalies valdyme, kritikuoti yra laiduota Konstitucijos (33 str.) be jokių išimčių.

   • Nepolitikas:

    „dalyvauti šalies valdyme, kritikuoti yra laiduota Konstitucijos (33 str.) be jokių išimčių.“ Na tai tavo interpretacija. Visa pirma yra „konstitucinė santvarka“, kurios tu taip ir nesupratai. Kadangi „Valdžios galias riboja Konstitucija“, o „Konstitucija yra vientisas ir tiesiogiai taikomas aktas“. Tavo „(33 str.) be jokių išimčių“ – nustato išimsčius, tai tik toks valdymo būdas: referendumas ir peticija. Ir atskyra Konstitucijos (33 str.) antra dalis nustato: „Piliečiams laiduojama teisė kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą, apskųsti jų sprendimus. Draudžiama persekioti už kritiką.“, o tai nėra valdymas! Dar nemiršk, nėra Lietuvoje konstitucinės santvarkos, o yra Briuselio valstybingumas. Visi įstatymai, KT sprendimai ir t.t. turi atitikti, o tiksliau „yra suderintos su Europos Sąjungos teisės aktų nuostatomis.“

 3. Kažin:

  Labai gerai parengta laida, visi kalbėjusieji mąsto konceptualiai, gal kiek konkrečiau galėjo kalbėti A. Kulakauskas. Na, o J. Litvinaitė tai tiesiog atradimas, suteikiantis vilties, kad dar nežlugsime, kad turime kam būti ministrais. Seniai negirdėjome tokio nevaldiško, tikro, nuoširdžiai susirūpinusio šeimininkiško viešo kalbėjimo.
  Reikalinga tęsti šį gerą pavyzdį – ieškojimą ir supažindinimą su tinkančiais būti ministrais asmenimis – parodyti, kad “litvinaičių” turime ir kitose veiklos srityse. Tai tikrai teiktų tautai optimizmo – kas ir yra svarbiausia žurnalistikos misija Lietuvoje dabar.
  Džiugu! Sėkmės!

 4. Auksė:

  Man irgi mokytoja Litvinaitė padarė labai gerą įspūdį. Džiugu, kad ji ne kokia ministrė, o dirba su jaunimu, vaikais.

  Tuo pačiu prisiminiau kitą istorijos mokytoją, dirbančią vienoje Kauno gimnazijų, kuri kalbėjusi ta pačia trėmimų tema, gale vis tik pridėjo: “Bet ne taip jau ten ir blogai buvo tiems ištremtiesiems. Kai kurie net grįžti nenorėjo, gavo gerus darbus, prasigyveno. Kiti grįžo užsidirbę, Lietuvoje namus pasistatė”. Be galo skaudu buvo klausyti tokių GIMNAZIJOS ISTORIJOS MOKYTOJOS išvedžiojimų. Tuo labiau, kad žinau, kaip grįžo iš Sibiro mano seneliai, tėvai su mumis mažais vaikais, kiek metų visa šeima dirbo, taupė ir kelionei, ir namukui Lietuvoje, nes tiek vienų senelių, tiek ir kitų sodybos buvo išnaikintos, o mano tėvus paėmė į lagerius dar jaunus, neturinčius savo namų. Pirmas bandymas įsigyti namelį Lietuvoje, kad bųtų kur gyventi grįžus, buvo iš viso tragiškas: namelis, kurį nupirko į Lietuvą tuo tikslu grįžęs seneslis, konfiskuotas, kartu ir visos santaupos, o močiutė su mano nėščia mama pasodintos į kalėjimą už “spekuliaciją”. Reikėjo dar kelerius metus Sibire dirbti, taupyti ir tik tada buvo galima grįžti. Niekas ir tada nelaukė, nepageidavo tų, kuriems buvo lemta išnykti sibiruose, o ne dar pasidauginus (parsivežė dar mus keturis mažus vaikus) sugrįžti į Lietuvą. O kiek tūkstančių iš viso negrįžo, ką jie ten patyrė, išgyveno… Yra ko gedėti, tikrai yra, bet ir padėka už jų kančias, už jų žmogiškumo, meilės Tėvynei pavyzdį, už išsaugotą laisvės dvasią ir viltį, kad būsime laisvi, kad gyvuosime, negali išnykti.

 5. dzūkas:

  Įdomus dalykas,birželio 14 perverčiau internetinius skaitalus ir ne tik juos, beveik niekur neradau užsiminta ir paminėta, kad šiandien birželio 14-gedulo ir vilties diena…Turbūt nėr Lietuvoje šeimos, kurios nepalietė raudonasis teroras, prasidėjęs 1940 m. visos Lietuvos mastu. Tai gana keistas reiškinys vertas susimastyti.
  Norėtųsi tari riebų žodį valdančių socdemų atžvilgiu, bet kad ir konservatoriškoji savivaldybė kurioje aš gyvenu,taip pat nemato reikalo paminėti tokiai datai.
  Tą vakarą pro langus sklido muzika, vyko šokiai, kurie vyksta kiekvieną penktadienį ir kuriuos organizuoja savivaldybės kultūros centras…Vsio po rasporiadku…Ir jokios Gedulo ir Vilties dienos negali pakoreguoti įprasto gyvenimo…

 6. Jotvingis:

  Visiškai pritariu Prezidentės metiniam pranešimui,nežiūrint kai kurių politikų bandymų sukelti nepasitikėjimą Prezidente.Tai pranešimas,suteikiantis viltį,kad ir Lietuva vis tik gali turėti savo politinį stuburą,kas šiuo metu yra labai svarbu.Lietuvių tautos stiprybė yra jos vienybė lietuvybės aspektu.

 7. arvydas damijonaitis:

  LIETUVIŲ TRAGEDIJOS ESMĖ
  Suformuluokim pagaliau lietuviškos tragedijos ESMĘ. Problema atsirado dėl rusiškos okupacijos metu organizuoto ir vykdyto lietuvių fizinio ir dvasinio genocido, totalaus smegenų plovimo. Tai, kad Lietuva yra apgyvendinta 60 – 70 % sovietžmogiais (homosovieticus) , yra kryptingos okupantų, bolševikinės Rusų imperijos veiklos rezultatas. Geriausi, mąstantys lietuviai buvo fiziškai sunaikinti “trėmimų” priedangoje, tiesioginių egzekucijų metu. Kaip paspartinti homosovieticus metamorfozę – lietuvių sugrįžimą, atsivertimą? Būtina politinė valia.
  Kompensacija už genocidinius nusikaltimus – svarbiausia Lietuvos dvasinė ir materialinė problema, nes nebaudžiami Rusijos imperijos nusikaltimai skatins naujus lietuvių žudymus, Kremlius kasdien įžūlėja.

  DĖL KOMPENSACIJOS UŽ NKVD-KGB GENOCIDINIUS NUSIKALTIMUS
  Neatidėliotinas uždavinys yra teisiškai įvardinti totalitarinės bolševikinės Rusijos imperijos okupacijos metu organizuotus genocidinius nusikaltimus Lietuvoje (lygiagrečiai ir Ukrainoje).Lietuvoje Įstatymas Dėl okupacinės žalos atlyginimo (kompensacijos) įpareigoja teismo keliu įvardinti senaties termino neturinčius genocidinius nusikaltimus, nekaltumo prezumpcija taikoma visiems nusikaltimams:
  1.Galimi keli teisinio bolševikinės Rusijos genocidinių nusikaltimų įvardijimo etapai. Pirmame etape Lietuvos(ir Ukrainos) teismai, pagal turimą sukauptą siaubingą faktinę medžiagą, sprendžia atskiro nusikaltimo, padaryto duotoje apylinkėje(teritorinis principas) specifiką, įvardina genocido požymius. Antrame etape Lietuvos teismas( kartu su Ukrainos teismu) įvardina tarptautinį tautų naikinimo pobūdį bolševikinėje Rusijoje, ĮVARDINA GENOCIDO FAKTĄ. Šiuos procesinius veiksmus turėtų koordinuoti speciali, Seimo politinių kalinių ir tremtinių frakcijos paskirta darbo grupė. Galimi ir kiti šios politinės valios realizacijos variantai, kuriuos gali pasiūlyti LR Seimo politinių kalinių ir tremtinių frakcija, jos paskirta darbo grupė;

  2. Genocidinius nusikaltimus organizavo ir vykdė ne abstraktus “komunizmas”, “komunizmo šmėkla“, o totalitarinės, bolševikinės RUSIJOS imperijos represinės NKVD-KGB struktūros. Šie nusikaltimai iki šiol nėra įvardinti teisiškai. “Komunizmas” yra paranojinės bolševikinės totalitarinės Rusijos imperijos nusikaltimų klastinga priedanga, masinių žudymų doktrina;
  3.Bolševikinės Rusijos imperijos NKVD-KGB struktūrose tarnavo iki 50 proc., Kremliuje -80 proc. žydų tautybės “vadovų”. Šios struktūros organizavo ir vykdė genocidinius nusikaltimus Lietuvoje (nuo 1945 m. Lietuvoje sunaikino per milijoną lietuvių),Ukrainoje (11 milijonų ukrainiečių ,turtingiausiose juodžemio srityse, numarino badu HOLODOMOR metu). Būtina prašyti holokaustą patyrusius žydus pagalbos teisiškai įvardinant bolševikinės Rusijos genocidinius nusikaltimus. Šios nuostatos turėtų būti politikos, pritraukiant žydus, pamatas;
  4.LIETUVIAI NIEKAD NEDALYVAVO JOKIOSE AKCIJOSE PRIEŠ ŽYDUS, įrodyta, kad tai NKVD-KGB ir NACIŲ specialios klastotės ,t.y. jų pateikti sufabrikuoti dokumentai, nuotraukos sumontuotos, propagandos tikslams, represijoms, genocidiniams nusikaltimams pagrįsti (žiūr. internete, Stasys Žvirgždas, fotonuotraukų montažas; Irena Tumavičiūtė “Laikas sustabdyti lietuvių šmeižtą“).
  LR Seimas turėtų nedelsiant inicijuoti specialios darbo grupės įkūrimą. Įstatymas Dėl sovietinės okupacinės žalos atlyginimo įpareigoja:
  -sukurti koordinacinę darbo grupę paruošti medžiagą genocidinių nusikaltimų baudžiamosioms byloms Lietuvos apylinkės teismuose,
  -koordinuoti apylinkės teismų darbą visoje Lietuvos teritorijoje,
  -suderinti Genocido centro darbą baudžiamųjų bylų ruošimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė