Pristatytas projektas „Kino inkliuzai“ (2)

skalvija.lt nuotr.

skalvija.lt nuotr.

Birželio 13 d. kino centre „Skalvija“ pristatytas vienas iš Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai kultūrinės programos projektų „Kino inkliuzai“.

Pirmininkavimo ES Tarybai atstovė spaudai Lietuvoje Rasa Jakilaitienė informavo, kad projektu „Kino inkliuzai“ siekiama žiūrovus supažindinti su mūsų šalies aukštos meninės vertės dokumentiniais filmais, kurių sklaida dėl istorinių, politinių aplinkybių ilgą laiką buvo ribojama, taip pat su jaunosios kino kūrėjų kartos dokumentiniais filmais, sukurtais po Nepriklausomybės atkūrimo, kurie yra apdovanoti ir įvertinti tarptautiniuose festivaliuose.

Projektas „Kino inkliuzai“ pristato septynis XX a. Lietuvos dokumentinio kino filmus, sukurtus Roberto Verbos, Almanto Grikevičiaus, Arūno Matelio, Henriko Šablevičiaus ir Algimanto Maceinos. Šie kūriniai – unikalūs ir išskirtiniai Lietuvos dokumentinio kino istorijos paveldo objektai, kurie suteikia žiūrovui galimybę įvertinti XX a. Lietuvos dokumentinio filmo istoriją. Filmų restauravimo ir suskaitmeninimo darbus įgyvendino nevyriausybinė organizacija „Meno avilys“.

Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai, dokumentiniai filmai bus rodomi Glazgo Šiuolaikinio meno centre (Didžioji Britanija), Borealio festivalyje Prancūzijoje, Nacionaliniame kino muziejuje Turine (Italija).

Renginyje dalyvavusi „Meno avilys“ projektų vadovė, kino istorikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė teigė, kad „kino paveldo išsaugojimo projektai šiuo metu yra plėtojami visame pasaulyje, o susidomėjimas iki šiol mažai pažįstamu mūsų regiono kinu yra labai didelis. Įgyvendindami šį projektą pagaliau pristatome mūsų dokumentinį kiną plačiajai auditorijai“.

Užsienio reikalų ministerija, kartu su atsakingomis institucijomis parengė ir kitus specialiai Lietuvos pirmininkavimui skirtus Lietuvą pristatančius projektus – interaktyvi paroda „Lietuva Europoje ir Europa Lietuvoje“, fotografijos paroda „Poetiniai dokumentai“, šiuolaikinio meno paroda „Didesnio dalis“, interaktyvi UNESCO paroda „Lietuva pašto siuntoje“ ir knyga „Lietuvos istorija“. Iš viso užsienyje Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu vyks apie pusantro šimto kultūrinių renginių.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė