„Chevron“ pradės skalūnų dujų žvalgybą nepaisydama vietos gyventojų protestų (9)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

UAB „LL investicijos“, kurios 50% akcijų priklauso JAV energetikos įmonei „Chevron“, ketina netrukus pradėti žvalgomąjį gręžimą prie Stemplių kaimo Šilutės rajone, rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai.

Teigiama, kad tai yra pirmasis gręžinys, įrengtas po to, kai „Chevron“ 2012 m. spalį įsigijo dalį UAB „LL investicijos“ akcijų. Pranešime teigiama, kad gauti gręžimo duomenys geologams padės išsiaiškinti vietovės geologines struktūras. Ketinama gręžti iki 2 tūkst. metrų gylio grežinius.

Birželio 13 d. UAB „LL investicijos“ bandydama išsklaidyti vietos gyventojų abejonęs dėl būsimų grežinių saugumo ir bendrovė „Chevron“ Stemplių kaimo gyventojus pakvietė dalyvauti gręžinio pristatymo šventėje. Stemplių gyventojams buvo sudaryta proga dalyvauti ekskursijoje po gręžinio aikštelę, pasikalbėti su geologais rūpimais klausimais.

Vietos gyventojai prieštarauja skalūnų dujų gavybai jų žemėje ir dėl to jau yra surengė ne vieną protesto akciją Vilniuje.

Lietuvos naftos bendrovė UAB „LL investicijos“ yra įkurta 2006 m. Šai bendrovei nuo 2007 09 05 d. yra suteikta licencija naudoti angliavandenilių išteklius perspektyviame 2400 kvadratinių kilometrų Rietavo plote. UAB „LL investicijas“ lygiomis teisėmis valdo Lietuvos įmonė „TAN Oil“ ir JAV bendrovė „Chevron Global Energy“.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė