A.Karalius. Laisvės pirkimas su varovais: Kultūros ministerija tyčiojasi iš autorių (nuotraukos) (15)

Lukiškių aikštės projektų „paroda“ Kultūros ministerijoje | pilotas.lt, A.Karaliaus nuotr.

Lukiškių aikštės projektų „paroda“ Kultūros ministerijoje | pilotas.lt, A.Karaliaus nuotr.

Dar niekada Lietuvoje Laisvė nebuvo šitaip ištąsyta, išbiurokratinta, pažeminta ir devalvuota, kaip šiandien. Tam neprireikė jokios okupacinės kariuomenės ar nuožmaus spectarnybų desanto. Pasirodo, visą nešvarų darbą yra pajėgūs atlikti balti ir išmanikiūrinti savų biurokratų piršteliai – ypač, jei jiems vadovauja iškilus kultūros seržantas Birutis Š.

Birželio 13 d. Kultūros ministerija, „įgyvendindama Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo Lukiškių aikštėje Vilniuje meninės idėjos projektų konkurso sąlygų 10.5 punktą“, organizavo diskusiją, skirtą aptarti Kultūros ministerijai pateiktus Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo Lukiškių aikštėje Vilniuje projektus.

Ministerija ta proga iškilmingai pranešė, kad diskusijoje dalyvaus netgi slaptieji ekspertai vertinantys projektus ir slaptoji konkurso komisija. Kaip žinia, visame civilizuotame pasaulyje, konkursų komisijos skelbiamos iš anksto ir tampa savotišku orientyru ir garantu konkursų dalyviams – žinia, kad jų darbai bus vertinami profesionalių ir garbingų žmonių.

Taip pat Kultūros ministerija leido suprasti, kad visokie laivamaniai iš gatvės nėra pageidaujami. Diskusijos dalyviai, sekant „sena-gera“ tradicija privalėjo iš anksto registruotis pas įžymiąją konkurso ceremonmeisterę J.Krušinskaitę.

Žinoma, stebintiems ciniškai stilingą Kultūros (!?) ministerijos Laisvės paminklo viešojo „pirkimo“ istoriją, tas nenustebino. Žymiai didesnį įspūdį kultūros raguvusiam žmogui palieka konkursinių projektų sąvartynas ministerijos patalpose, pompastiškai vadinamas „ekspozicija“ arba konkursinių datų ir terminų kaitaliojimas paskutinę minutę.

Projektų ekspozicija – savartynas Kultūros ministerijoje

Kultūros ministerija akivaizdžiai nesusidorojo su jai deleguota valstybės užduotimi. Lietuvos laisvės kovotojų monumento konkursinių projektų sąvartynas nė iš tolo neprimena pagarbios ir profesionalios meno kūrinių ekspozicijos.

Konkurse liko pusė projektų

Kultūros ministerija iki šiol dėl nesuvokiamų priežaščių laiko paslaptyje Laisvės monumento konkursinių projektų vertinimo komisiją bei ekspertus, kurie patarinės slaptąjai komisijai. Tokiu stalininiu metodu išrinkus monumentą „Laisvė“, jis turėtų būti statomas Lukiškių aikštėje… kada nors, nes nėra numatyta jokio finansavimo projektui.

Atmestieji konkursiniai projektai

Kultūros ministerijos „ekspertai“ dėl įvairiausių formalių priežaščių atmetė net pusę konkursinių Laisvės kovotojų monumento projektų. Vertinimo komisija net nesvarstys projektų: „Puoselėk ir saugok“, „Vytis“, „Žvaigždė“, „Susikabinimas“, „Skydai“, „Viena mintis“, „Proveržis“, „Rerum“, „Requiem atminčiai“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvos kelias, Menas, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė