Ketinama papildomai paremti mokyklų ir muziejų bendradarbiavimą (0)

Moksleiviai Šiaulių Aušros muziejuje | ausrosmuziejus.lt nuotr.

Moksleiviai Šiaulių Aušros muziejuje | ausrosmuziejus.lt nuotr.

Birželio 11 d. švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio ir Lietuvos muziejų asociacijos susitikime buvo sutarta, kad švietimo įstaigų ir muziejų bendradarbiavimas turi būti plečiamas, sudarant kuo geresnes sąlygas mokiniams lankytis muziejų edukacinėse programose, rengiant aktyvias pamokas muziejų erdvėse, bendradarbiaujant pedagogams ir muziejininkams.

„Mūsų bendras tikslas – sukurti ilgalaikę veikiančią mokyklų ir muziejų bendradarbiavimo sistemą, kad muziejų ištekliai būtų maksimaliai panaudojami prasmingam ir įdomiam vaikų ugdymui, kad nusistovėtų mokyklų ir muziejų bendros veiklos tradicija“, – sakė ministras D. Pavalkis.

Artimiausiu metu bus sudaryta Švietimo ir mokslo ministerijos, Kultūros ministerijos, Lietuvos muziejų asociacijos darbo grupė dėl tvaraus švietimo įstaigų ir muziejų bendradarbiavimo.

Taip pat Švietimo ir mokslo ministerija numato skirti 500 tūkst. Lt papildomą finansavimą muziejų ir mokyklų bendrą veiklą skatinančiam projektui „Muziejus – mokykla – moksleivis“ ir jį pratęsti iki 2015 m. gegužės mėn. Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiamą projektą įgyvendina Lietuvos muziejų asociacija.

Projektas „Muziejus – mokykla – moksleivis“ pradėtas 2011 m., norint pagyvinti mokyklų ir muziejų bendras edukacines veiklas, rengti muziejuose pamokas. Vykdant projektą mokytojai, savivaldybių darbuotojai supažindinami su muziejų edukacine veikla, jų teikiamomis paslaugomis. Sukurta muziejų ir mokyklų bendradarbiavimui skirta interneto svetainė. Per ateinančius metus kiekvienas projekte dalyvaujantis muziejus sukurs po naują edukacinę programą bendrojo ugdymo mokykloms.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė