Jauniesiems atlikėjams skirtos Kauno rajono mero premijos (0)

taurės apdovanojimaiGegužės 9 d. Kauno filharmonijoje vyko penktojo tarptautinio klasikinės muzikos jaunųjų atlikėjų konkurso „Gradus ad Parnassum“ baigiamasis koncertas ir apdovanojimai.

Šį konkursą nuo 2001 m. rengia Kauno rajono savivaldybė ir Garliavos meno mokykla. Jaunieji talentai savo jėgas tarptautiniame renginyje išbando kas trejus metus.

Šiemet klasikinės muzikos šventėje dėl nugalėtojų vardų dvi dienas varžėsi 208 dalyviai iš septynių valstybių. Atlikėjai buvo suskirstyti į keturias kategorijas: pianistų, styginių, pučiamųjų ir akordeonininkų.

Vertino profesoriai

Jaunųjų atlikėjų pasirodymus vertino keturios skirtingos komisijos.

Styginių instrumentų muzikos atlikėjus vertino  profesorius S. Sondeckis,  Rygos muzikos

Violančelė

Violančelė

akademijos profesorius J. Švolkovskis ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius R. Armonas.

Pianistų grupės gabumus tikrino Minsko muzikos akademijos profesorius N. I. Gildiukas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriai H. Radvilaite ir S. Okruško.

Geriausius akordeonininkus rinko Minsko muzikos akademijos profesorius N. J. Sevriukovas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriai E. Gabnys ir R. Sviackevičius.

Pučiamųjų instrumentų atlikėjus vertino Rygos muzikos akademijos voltornininkas G. Evelsonas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius V. Gelgotas (fleita) ir J. Gruodžio konservatorijos direktorius K. Bliujus (klarnetas).

Premijos vunderkindams

Trečiąją konkurso dieną pinigines premijas komisijos išrinktiems laureatams įteikė  Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Smuikininkų grupėje vertinimo komisija 25 balais įvertino  devynerių metų vunderkindę Alisą Nemtsovą iš Kaliningrado ir jai skyrė Pagrindinį prizą. Pianistų grupėje laurus skynė Kamila Sacharzewska iš Lenkijos, akordeonininkų –  Arturas Soroka iš Baltarusijos.

Jaunieji laureatai konkurso organizatoriams ir žiūrovams atsidėkojo įspūdingu  koncertu.  Tauškaliukai

Garliavos meno mokyklos direktorė Regina Guobė pasakojo, kad konkurse būta visko – ir šypsenų, ir ašarų, tačiau jaunieji atlikėjai liko patenkinti, nes įgijo vertingos patirties ir naujų draugų.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė, kad jau tradiciniu tapusio renginio lygis išaugo. „Šis konkursas yra puiki galimybė pastebėti jaunuosius talentus, kurie užauga nedideliuose miesteliuose ar kaimuose “, – sakė meras.

„Gradus ad Parnassum“ konkurse šiemet varžėsi 63 pianistai, 48 stygininkai, 47 pūtikai ir 48 akordeonininkai. Kitas konkursas numatytas 2016 metais.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė