Lietuviškas animacinis filmas varžysis dėl prizo tarptautiniame animacinių filmų festivalyje (video) (0)

Filmo sustabdytas kadras

Filmo sustabdytas kadras

Šiandien, birželio 11 d., jaunosios kartos lietuvių animacijos režisierės Redos Tomingas debiutinis filmas „Kaltė“ bus rodomas tarptautiniame Ansi animacinių filmų festivalyje, Prancūzijoje.

Šio festivalio metu vykstančioje tarptautinėje animacinių filmų mugėje (MIFA) Lietuvos kino stende bus pristatyta mūsų šalies animacijos industrija.

Redos Tomingas filmas „Kaltė“ yra pirmasis lietuviškas animacinis filmas atrinktas į šio festivalio konkursinę programą. Tai vienas reikšmingiausių lietuvių animacijos įvertinimų tarptautinėje erdvėje per pastaruosius metus. Animacijos Kanais vadinamame festivalyje lietuvės filmas varžysis su dar 51 filmu iš viso pasaulio.

„Labai džiaugiuosi, kad filmas „Kaltė”“, sukurtas „Joni Art“ studijoje, yra pirmasis lietuviškas animacinis filmas, atrinktas į konkursinę Ansi festivalio programą. Tai svarbus įvykis lietuvių animacijai, rodantis, kad turime idėjų, gebame sudominti ir galime varžytis. Tikiuosi mugėje ne tik  pabendrauti su filmu besidominčia publika, bet ir surasti galimybių tolimesnei filmo sklaidai bei partnerių kitiems projektams vykdyti„, – sako filmą prodiusavusios bendrovės „Joni Art“ direktorė Rasa Joni.

Animacinis filmas „Kaltė“ pasakoja istoriją apie vienišą lapę, kuri nori izoliuotis nuo ją supančio pasaulio, kad galėtų mėgautis į laisvę ištrūkusia savo kalte. Tačiau atsiriboti nuo visų ir visko nėra taip paprasta ir filmo herojė patiria aplinkos kėsinimąsi į jos asmeninę erdvę. Lapės pasaulis pradeda byrėti, o Kaltė toliau stebi ir kankina savo šeimininkę neramiais sapnais. Lapė turi rinktis –beprotybė ar susitaikymas.

Anot Lietuvos kino centro atstovų, į konkursinę festivalio programą įtrauktas lietuviškas animacinis filmas rodo, kad turime dėl ko dalyvauti šiame svarbiausių profesionalios animacijos industrijos renginių pasaulyje: Lietuvoje bręsta naujoji kūrėjų karta, kuri jau dabar gali puikiai reprezentuoti Lietuvos animacijos sektorių, jo potencialą. Tuo pačiu MIFA mugė jauniesiems kūrėjams gali tapti pirmąja stotele pakeliui į tarptautinės animacijos industrijos rinką.
Lietuvos kino stende visiems besidomintiems bus teikiama informacija apie lietuvišką animaciją: veikiančias gamybos įmones bei studijas, jų siūlomas paslaugas, animacijos kūrėjus bei jų darbus ir projektus, vyks susitikimai su kino profesionalais.

Tarptautinė animacinių filmų mugė (MIFA) rengiama jau 25 metus. Tarptautinis Ansi animacinių filmų festivalis – vienas didžiausių tarptautinių animacinių filmų festivalių, rengimas nuo 1960 m. Festivalyje konkuruoja įvairiomis technikomis (kompiuterine, pieštine, plastilinine, lėlių,  iškarpų ir kt.) sukurti animaciniai filmai. Jie varžosi vaidybinių, trumpametražiai, televizinių filmų ir diplominių studentų darbų kategorijose. Pernai festivalyje parodyta per 500 filmų.

Pristatomasis filmas:

httpv://youtu.be/MBCpz9k3Atw

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė