Dreisenų tyrimai vykdomi Platelių ežere (0)

Dreisenų kolonija | S.Olenin nuotr.

Dreisenų kolonija | S.Olenin nuotr.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kartu su Klaipėdos universiteto mokslininkais vykdo projektą „Ežerai ateičiai“. Šiais metais tęsiami dreisenų (Dreissena polymorpha) tyrimai. Kaip ši invazinė rūšis įtakoja vandens kokybę? Ar yra kokie būdai sumažinti šių moliuskų populiaciją? Ir dar daugelis kitų klausimų „kirba“ mokslininkų galvose.

Dreisenos yra kilusios Azijoje, vėliau išplito ir Europoje. Tai iki 4 cm ilgio užaugantis dryžuotas moliuskas. Jos sparčiai dauginasi ir padaro daug žalos užkimšdamos vandens valymo įrenginius, apaugdamos uostų, prieplaukų įrengimus.

Netoli Platelių jachtklubo į Platelių ežerą buvo įleistas eksperimentinis įrenginys – dreisenų gaudyklė. Įrenginys paskaičiuotas ir suprojektuotas taip, kad būtų po vandeniu 2 metrų gylyje, tad plaukti valtimis ar jachtomis jis tikrai netrukdo.

Pasiteiravus mokslininkų, kiek jų nuomone įrenginys apaugs dreisenomis, – sunku pasakyti. Platelių ežere tokie tyrimai dar nedaryti. Vienas iš tyrimo tikslų ir yra sužinoti, kiek bus sukaupta dreisenų masės ant įrenginio.

Įrenginys ežere bus laikomas iki rugsėjo vidurio. Po to įrenginys ir visa biomasė bus išvežti tyrimams į Klaipėdos universitetą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė