Teismas pradėjo nagrinėti Seimo narių skundą dėl lietuvių kalbos egzamino palengvinimo (1)

Temidė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Temidė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Birželio 10 d. Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme (LVAT) pradėtas nagrinėti Seimo narių skundas dėl lietuvių kalbos egzamino palengvinimo tautinių mažumų moksleiviams.

Šių metų vasario 20 d. Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio įsakymą kuriuo buvo papildomai palengvintas lietuvių kalbos egzaminas tautinių mažumų mokyklų moksleiviams apskundė 4 Seimo nariai – Liberalų sąjūdžio nariai Gintaras Steponavičius ir Dalia Teišerskytė bei konservatoriai Valentinas Stundys ir Stasys Šedbaras teigdami, kad tautinėms mažumoms parankus ministro įsakymas prieštarauja teisės aktų reikalavimams.

Nors dar 2002 m.  tarp Lietuvos ir Lenkijos švietimo ministrų buvo pasirašytas susitarimas, pagal kurį buvo numatyta ateityje suvienodinti lietuvių kalbos ir literatūros bei valstybinės kalbos egzamino užduotis ir vertinimą lietuviškų ir tautinių mažumų mokyklų moksleiviams, visgi Lietuvos tautinių mažumų mokyklos ir toliau ruošė mokinius palengvintiems valstybinės kalbos egzaminams. 2011 metais, paskelbus apie egzaminų tvarkos suvienodinimą nuo 2013 metų kilo lenkų tautinės mažumos pasipriešinimas tokiam suvienodimimui. Šių metų vasario 20 dieną suvienodinimą neribotam laikui atidėjęs ir papildomų lengvatų tautinių mažumų mokyklų abiturientams suteikęs Švietimo ir mokslo ministras D.Pavalkis viešai pripažino, jog toks sprendimas buvo nulemtas valdančioje koalicijoje esančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos spaudimo.

Pasak birželio 10 d.  LVAT teismo posėdyje dalyvavusių Seimo narių G.Steponavičius ir V.Stundžio ŠMM specialistai nepritarė ministro patvirtintiems papildomiems egzaminių tautinių mažumų atstovams palengvinimams, tačiau į jų nuomonę buvo neatsižvelgta.

Sprendimą teismas ketina skelbti jau kitą savaitę.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė