Geologai mano, kad Lietuvos gelmėse gali būti retųjų metalų (7)

Ceris, „Wikipedia“ nuotr.

Ceris, „Wikipedia“ nuotr.

Lietuvos geologai praneša, jog Pietų Lietuvos uolienose gali būti retų ir brangių metalų klodų. Mokslininkams pavyko aptikti cerio, lantano bei torio. Šie metalai naudojami aukštųjų technologijų įrangos gamyboje, atominėje energetikoje.

Tiesa, nėra aišku ar Lietuvos gelmėse esantys klodai yra pakankamai dideli, kad būtų galima pradėti pramoninę gavybą. Norint išsiaiškinti, reikia detalesnių tyrimų. Rastų metalų koncentracija yra apie 1 procentą, o, palyginimui, JAV – tik dešimtosios procento dalys. Įdomu, kad didžioji dalis šių retų ir labai reikalingų metalų yra išgaunama Kinijoje.

Ceris ir lantanas yra itin reti metalai, naudojami radiotechnikoje ir elektronikoje, brangių optikos prietaisų gamyboje, atominėje energetikoje. Torį planuojama naudoti atominėje energetikoje kaip radioaktyvųjį izotopą, su kuriuo galima gauti saugesnį atominį kurą.

Jei pasitvirtintų spėjimai, tai Lietuvos gelmių turto vertė gerokai išaugtų. Šiuo metu Lietuvos geologijos tarnybos duomenimis naudingųjų iškasenų vertė yra daugiau kaip 63 mlrd. litų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė