35 tarptautinės ir šalies organizacijos ragina Lietuvos valdžią keisti ŽIV ir AIDS žalos mažinimo politiką (0)

Kampanija „Tesėkite pažadą dėl ŽIV ir AIDS“ prasidėjo pernai (2012 m.) Vašingtone (JAV)

Kampanija „Tesėkite pažadą dėl ŽIV ir AIDS“ prasidėjo pernai (2012 m.) Vašingtone (JAV)

ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija „Demetra“ ir kreipimąsi į Lietuvos valdžią pasirašiusios 35 šalies bei tarptautinės organizacijos birželio 9 d. (sekmadienį) 15.45 val. renginio „Lietuvos lyderiai, tesėkite pažadą dėl ŽIV ir AIDS“ metu prie viešbučio „Radisson Blu Lietuva“ kvies Lietuvos lyderius keisti ŽIV/AIDS, žalos mažinimo politiką bei įgyvendinti tarptautiniuose dokumentuose įtvirtintus Lietuvos įsipareigojimus.

Kreipimąsi į Lietuvos lyderius dėl ŽIV ir AIDS bei žalos mažinimo politikos pasirašę 35 tarptautinių ir šalies organizacijų atstovai teigia, kad nors pasaulyje ir ES vykdomos efektyvios priemonės, valdant ŽIV/AIDS epidemiją ir stebima pažanga, Lietuvoje stokojama žalos mažinimo politikos ir strategijos, neįgyvendinamos tarptautinių organizacijų rekomendacijos ir gairės, pažeidžiamos žmogaus teisės į visavertę sveikatos priežiūrą bendruomenėje ir laisvės atėmimo vietose, nemažėja pažeidžiamųjų grupių žmonių stigma ir diskriminacija bendruomenėje, gydymo įstaigose bei kitose valstybinėse institucijose.

„Reikalaujame, kad politikai prisiimtų atsakomybę ir Lietuvoje būtų įtvirtintos tarptautinėse deklaracijose bei gairėse numatytos rekomendacijos, kurias mūsų šalis įsipareigojo įgyvendinti“, – teigia ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacijos „Demetra“ pirmininkė Svetlana Kulšis.

Kreipimosi laiškai SAM, Lietuvos parlamentui ir Vilniaus m. savivaldybei bus įteikti š. m. birželio 9 d. (sekmadienį) 15.45 val. renginio „Lietuvos lyderiai, tesėkite pažadą dėl ŽIV ir AIDS“ metu prie viešbučio „Radisson Blu Lietuva“.

Renginyje dalyvaus konferencijos globėjas, dainininkas Jurgis Didžiulis, Lietuvos atstovai – Svetlana Kulšis iš asociacijos „Demetra“, Jurgita Poškevičiūtė iš koalicijos „Galiu gyventi“ bei tarptautinių organizacijų atstovai – A. Zakovič (Ana Zakowicz), AHF–Europa, R. Fernandesas (Ricardo Fernandes), GAT (Portugalija), J. Haus (Julian Hows), GNP+ (Olandija), P. Aksenovas (Pavel Aksenov), NPP ESVERO, (Rusija). Sveikinimo žodį dalyviams tars LR sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis.

Renginį taip pat stebės tarptautinės žalos mažinimo konferencijos, kuri š. m. birželio 9–12 dienomis vyks   Vilniuje, delegatai bei žiniasklaidos atstovai iš viso pasaulio.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė