Žiniasklaidoje buvo pateikta klaidinga žinia apie įvaikinimą ir vaikų globą (1)

vaikoteises.lt

vaikoteises.lt nuotr.

Birželio 6 d. žiniasklaidoje paskelbta žinia, kad esą Lietuvoje į globos namus grąžinami beveik visi įsivaikinti vaikai, nes, kaip teigiama, šimtas vaikų įvaikinama ir maždaug tiek pat grąžinama. Taip pat nurodoma, kad globoti Lietuvoje per metus paimama per šimtą vaikų.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pabrėžia, kad viešoje erdvėje pasirodžiusi minėta informacija neatitinka tikrovės. Mūsų žiniomis, pastaraisiais metais yra pasitaikę tik pavieniai atvejai, kada dėl nesėkmingo įvaikinimo vaikai buvo paimti iš įtėvių ir apgyvendinti institucijoje.

Pernai Lietuvos Respublikos piliečiai įvaikino 112 tėvų globos netekusių vaikų, o globa šeimoje nustatyta 831 vaikui.

Iš viso globėjų šeimose šiandien auga 6105 vaikai, t. y. 57,91 proc. visų be tėvų globos likusių vaikų.

Nuo 2008 m. pradėta įgyvendinti bendra globėjų (rūpintojų) ir įtėvių rengimo programa PRIDE, nuo 2012 m. ji pavadinta GIMK (Globėjų ir įtėvių mokymas ir konsultavimas) vardu.

Įvadiniuose mokymuose pagal bendrą GIMK programą pernai dalyvavo 229 globėjai (336 asmenys) ir 89 įvaikintojų šeimos (167 asmenys).

Įvaikinusios arba globojusios šeimos taip pat gauna paramą: 2012 m. visos GIMK įstaigos organizavo mokymus esamiems įtėviams ir globėjams (rūpintojams) pagal tęstinę įtėvių ir globėjų (rūpintojų) programą. Tęstiniuose įtėvių ir globėjų (rūpintojų) mokymuose dalyvavo 85 įvaikinusios šeimos ir 350 jau globojančių šeimų. GIMK specialistai nuolat teikia individualias konsultacijas jau globojančioms ir įvaikinusioms šeimoms, jų nariams ir vaikams.

Visa įvaikinimo ir globos statistika bei kita susijusi išsami informacija skelbiama Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos interneto svetainėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė